• Opis innowacji

• 14.10.2019 20:58
        • W roku szkolnym 2019/2020 klasa 2a uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” autorstwa Honoraty Szaneckiej.

Opis innowacji:
          Przez świat literatury prowadzi uczniów plastelinowy ludzik o imieniu Czaruś. Każde z dzieci prowadzi swój własny „lekturnik”, w którym znajdują się zadania dotyczące omawianej pozycji. Ponadto klasa wybiera zadania, które wspólnie realizuje, by móc przejść do kolejnego etapu projektu. Wszyscy świetnie się przy tym bawimy.

Cele projektu to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

autor tekstu: Małgorzata Górska