• Uczenie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, pracy zespołowej, odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych ważne jest już od najmłodszych lat.
    Kompetencje cyfrowe kształtować możemy w różnym okresie, w połączeniu z innymi ważnymi dla dziecka tematami, pamiętając o dopasowaniu metod do wieku i możliwości rozwojowych naszych wychowanków.
    Zaproponowane aktywności w ramach innowacji „Programowanie jest proste” pozytywnie wpłyną na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez dziecko, niezależnie od tego, czy będzie chciało w dalszej przyszłości poszerzać swoje umiejętności w zakresie programowania, czy nie.

1. Innowacja skierowana jest do uczniów klasy 2c.
      2. Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach:
       wykorzystanie TIK,
       zapoznanie z programowaniem,
       wdrożenie pracy metodą problemową.

Cel główny:
     rozwijanie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności;
     kształtowanie kompetencji miękkich:  umiejętność pracy w zespołach, szukanie kompromisów;
     stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze   korzystanie z nowoczesnych technologii.

Cele szczegółowe:
       poprawa świadomości bezpieczeństwa w korzystaniu z urządzeń cyfrowych;
       swobodne posługiwanie się komputerem i tabletem;
       zachęcanie do rozwijania umiejętności programowania;
       kształtowanie u uczniów umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

autor: Ewa Lisiowska
    05.11.2019 20:53 | więcej »