Ogólnopolski konkurs filozoficzny „Dzieci Filozofują” - „Opowieści filozoficzne”

Ogólnopolski konkurs filozoficzny „Dzieci Filozofują”
„Opowieści filozoficzne”

Uczniów klas IV-VII zapraszam do stworzenia swojej własnej opowieści w formie opowiadania literackiego, komiksu, lub filmu, które byłyby ilustracją dla hasła „Zareklamuj dobro”.
•    Hasłem trzeciej edycji konkursu jest: ”Skąd zło?”.
•    Pytanie to dręczyło ludzi od zarania dziejów, więc nic dziwnego, że od początku na warsztat wzięli je również filozofowie. Mimo upływających wieków, wciąż na nowo musimy sobie na nie odpowiadać. By zmieniać siebie i świat na lepsze wpierw trzeba zastanowić się, co sprawia, że pewne rzeczy i procesy są określane jako złe, albo dlaczego ktoś w ogóle chciałby robić coś złego? Każdy z nas coś kiedyś przeskrobał, więc warto wciąż stawiać sobie pytanie o źródło zła.

•    Pracę można wykonać:
⁃ indywidualnie, w postaci pracy literackiej (sugerowany gatunek to opowiadanie lub esej) lub komiksu. Prace nie powinny przekraczać pięciu stron formatu A4, napisane na komputerze.
- zbiorowo, w postaci filmu; limit długości trwania filmu to dziesięć minut; dozwolone są filmy z udziałem aktorów, animowane (poklatkowe lub rysunkowe) oraz filmy wykonane w programach komputerowych.

Szczegółowe informację i regulamin na stronie internetowej:

Pracę można składać do 10.03.2018r. u p. Pauliny Piaseckiej- Bartczak