Zarządzenia dyrektora szkoły Strój uczniowski Obowiązki ucznia Prawa ucznia Zasady bezpieczeństwa w sieci

Obowiązki ucznia

Uczeń ma obowiązek:

1. Dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje.
  2. Systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki.
  3. Współdziałać w realizacji celów i zadań stojących przed szkolą, być współodpowiedzialnym za wyniki jej pracy i wszystkie sprawy społeczności uczniowskiej.
  4. Okazywać szacunek nauczycielom, wychowawcom, oraz wszystkim pozostałym pracownikom   szkoły.
  5. Pomagać innym uczniom w nauce, szczególnie słabszym oraz tym, których trudności wynikają z absencji chorobowej.
  6. Współdziałać z samorządem szkolnym i klasowym w realizacji zadań wynikających z ich działalności.
  7. Szanować i chronić mienie szkolne i publiczne oraz być oszczędnym i gospodarnym.
  8. Przeciwdziałać wszelkim przejawom nieodpowiedzialności, lekceważenia obowiązków ucznia.
  9. Przestrzegać porządku szkolnego, dbać o ład i estetykę w pomieszczeniach i otoczeniu szkoły.
  10. Stwarzać atmosferę wzajemnej życzliwości, pomagać słabszym, przeciwdziałać wszelkim   przejawom przemocy, brutalności, a także zarozumialstwa.
  11. Poznawać, szanować i chronić przyrodę oraz właściwie gospodarować jej zasobami; należycie  traktować zwierzęta.
  12. Dbać ó zdrowie, bezpieczeństwo swoje i kolegów.