• Regulamin Samorządu Uczniowskiego

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 187 IM. ADAMA MICKIEWICZA

W WARSZAWIE

1. Poprzez całokształt swojej działalności Samorząd Uczniowski uczy współzarządzania, współgospodarowania i wpływania na opinię publiczną. Jest formą przygotowania dzieci do życia w demokracji.
          2. Życie uczniów w Szkole Podstawowej nr 187 opiera się na samorządnej i partnerskiej współpracy uczniów w klasie i na ich wzajemnym wspomaganiu się.
          3. Samorządną działalnością klas koordynuje Rada Samorządu, która składa się z:

a)  Przewodniczącego,

b)  Zastępcy,

c) Przewodniczących sekcji:

- kulturalno – rozrywkowej,

- porządkowej,

- dekoratorskiej.

1. Samorząd dbając o interesy uczniów współdziała z Dyrektorem Szkoły i z Radą Pedagogiczną.
          2. Samorząd koordynuje pracę Samorządów Klasowych.
          3. W szkole funkcjonują dwa niezależne od siebie Samorządy klas I-III i klas IV-VIII.
          4. Samorządy wybierane są w demokratycznych wyborach poprzedzonych kampaniami wyborczymi.
          5. Uczniowie wybierają po trzech kandydatów ze swoich klas. Listy kandydatów podane są do publicznej wiadomości.
          6. Kadencja Rady trwa rok, upływa z końcem II semestru kolejnego roku szkolnego.

W powszechnych i tajnych wyborach, każdy uczeń głosuje na jednego kandydata.