• Opis innowacji

• 23.01.2023 18:06
        • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 2d realizuje innowację pedagogiczną pt. ,,Gry i zabawy matematyczne”.
          Jest to propozycja cyklu zajęć i działań rozwijających w szerszym stopniu umiejętności i zainteresowania matematyczne u uczniów klasy I.

Zajęcia ,,Gry i zabawy z matematyczne” będą prowadzone metodami dostosowanymi do realizowanego materiału. Będą miały one charakter zabawowy, sprzyjający budowaniu pozytywnych emocji oraz wzmacnianiu motywacji. Innowacja będzie prowadzona w dużej mierze za pomocą różnorodnych metod aktywizujących uwzględniających zwłaszcza gry matematyczne i zabawy zespołowe. Innowacja ma również na celu utrwalenie oraz poszerzenie wiadomości i umiejętności matematycznych, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie pomysłowości u uczniów w myśleniu i działaniu. Realizacja innowacji ma wdrożyć uczniów do samodzielnego, logicznego myślenia, rozwijać ich zdolności i zainteresowania, a także przygotować do dalszej edukacji matematycznej.

Tekst: Barbara Małecka