Dzień Dziewczynek i Chłopców w 3a

05.04.2020 22:32

9 marca mieliśmy w klasie 3a Dzień Dziewczynek i Chłopców. Rodzice uczennicy przynieśli kilka egzotycznych zwierząt, które mają w domu. Były to: kameleon, żółw stepowy, wij, legwan, agama brodata i ślimaki. Na koniec wszystkie dzieci częstowały się żelkową pizzą a jeden z uczniów rozdał tulipany dziewczynkom. To był wyjątkowy poniedziałek w naszej klasie.

Akcja Bezpieczny Internet

08.03.2020 19:32
      W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole została przeprowadzona akcja Bezpieczny Internet. Uczniowie klas 1 - 8 byli uczestnikami spotkania z nauczycielem szkoły Giganci Programowania. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie są niebezpieczeństwa czyhające w sieci oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.

Warsztat w ramach Programu Kto na ochotnika – Wolontariat w szkole.

08.03.2020 19:02
      Uczniowie naszej szkoły od września tego roku biorą udział w Warszawskim Programie „Kto na ochotnika - wolontariat w szkole”. „Kto na ochotnika” to program zakładający rozwój warszawskiego wolontariatu uczniowskiego na rzecz rówieśników, szkoły oraz lokalnego środowiska. Uczestniczące w programie szkoły są wspierane w planowaniu i prowadzeniu szkolnego wolontariatu w taki sposób, by przynosił on największe korzyści zarówno zaangażowanym uczniom i uczennicom, jak i lokalnej społeczności; odpowiadał różnorodnym potrzebom i zainteresowaniom młodzieży oraz odbywał się zgodnie ze standardami wolontariatu oraz zasadami prawnymi.”

Marshmallow Challenge na lekcji. Dlaczego, nie?

08.03.2020 18:54
      W czasie rozmów o „Dobrej porażce” uczniowie uczęszczający na zajęcia etyki mieli okazję zmierzyć się w niepowtarzalnym wyzwaniu jakim jest marshmallow challenge. Innowacje, nietypowe zadania, zagadki, pytania, zadania, to coś co naprawdę w naszej szkole dzieci kochają.
      To zabawa wymagająca myślenia i eksperymentowania, a przy tym dająca mnóstwo frajdy!
      MarshmallowChellenge polega na tym, by z konkretnych materiałów (20 sztuk surowego spaghetti, 1 m sznurka i 1 m taśmy malarskiej) zbudować strukturę, która utrzyma dużą piankę marshmallow. Struktura powinna być jak najwyższa! Szczegóły znajdziecie w Internecie.
    • Bądź kumplem! Nie dokuczaj!

08.03.2020 18:05

Wyniki badań Instytutu Badań Edukacyjnych są niepokojące - już co drugi uczeń szkoły podstawowej regularnie doświadcza dokuczania ze strony innych dzieci. W celu zwiększenia świadomości tego problemu i zapobiegania przykrym doświadczeniom wśród najmłodszych na przełomie stycznia i lutego nasza społeczność szkolna brała udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bądź kumplem. Nie dokuczaj! Stop agresji i przemocy”. Organizatorem kampanii jest Cartoon Network, a partnerem Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Opiekę nad projektem pełnili opiekunowie Szkolnego Samorządu kl. IV-VIII wraz z panią pedagog Agnieszką Nożykowską.

Celem akcji jest propagowanie koleżeńskich zachowań, promowanie postawy reagowania oraz przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły, zwiększanie świadomości na temat różnorodności osób i społeczeństw oraz kształtowanie postawy otwartości i wzajemnego szacunku w różnorodnej społeczności.