Dzień otwarty szkoły

12.02.2020 14:47

Luty i marzec to czas rekrutacji dzieci do szkolnych oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas. Rodzice podejmują ważną decyzję o tym, gdzie ich dziecko rozpocznie naukę lub ukończy edukację przedszkolną w tzw. szkolnej zerówce.5 lutego zaprosiliśmy rodziców z dziećmi do zwiedzania naszej szkoły. Podczas „Dnia Otwartego” rodzice wraz z dziećmi korzystali z zajęć edukacyjnych prezentowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

Maraton Pisania Listów Amnesty International

08.03.2020 17:55

Maraton Pisania Listów to akcja o zasięgu międzynarodowym organizowana przez Amnesty International. Tysiące ludzi z całego świata piszą listy do odpowiednich władz w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Nasza szkoła włączyła się w to wydarzenie. Maratonowi Pisania Listów towarzyszyły działania informacyjne w postaci ogłoszeń, dostępności plakatów, broszur w przestrzeni korytarzy szkolnych. Na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o prawach człowieka, działalności Amnesty International, zapoznaliśmy się z opisami bohaterek i bohaterów listów. Koordynatorzy Maratonu Pisania Listów w szkole, pani Agata Kluczyńska i pani Marta Pawelczyk, dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Tekst / fotografia: Agata Kluczyńska

Stowarzyszenie "Wolontariusze na Psim Szlaku"

29.01.2020 13:04

15 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole inspektorów ze Stowarzyszenia „Wolontariusze Na Psim Szlaku”. Społecznicy opowiadali nam o swojej pracy, a także o szacunku wobec zwierząt. Rozmawialiśmy nie tylko o psach i kotach, ale też o zwierzętach dziko żyjących w naszym kraju oraz o tym jak dbać o środowisko.

Podziękowanie za projekt BohaterON w Twojej Szkole!

29.01.2020 12:48

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole będącego częścią ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! Kampania mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

Noc Biologów

19.01.2020 19:40
      Dnia 10.01.2020r. uczniowie koła biologicznego wzięli udział w popołudniowo-wieczornych zajęciach edukacyjnych pod nazwą NOC BIOLOGÓW organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Biologii i Nauk o Środowisku.