Noc Biologów

Dnia 11.01.2019r. uczniowie koła biologicznego wzięli udział w popołudniowo-wieczornych zajęciach edukacyjnych pod nazwą NOC BIOLOGÓW organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Biologii i Nauk o Środowisku.
NOC BIOLOGÓW odbywa się raz w roku na terenie całego kraju. Idea ‚Nocy Biologów’ narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2012 r. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, „wychodzi z ukrycia”, by w jasny sposób opowiadać, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Starają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera. Czy tak jest naprawdę? Czy mróz i mrok mogą pokonać życie? Młodzi ludzie przekonują się o tym sami – tej jednej, jedynej w roku, ‚Nocy Biologów’.

Uczniowie uczestniczyli w fascynujących warsztatach pt. „Chemiczne obserwacje młodych przyrodników” oraz „Izolacja własnego DNA”. Dzięki wysokiemu poziomowi przygotowania zajęć, ich różnorodnej tematyce i formie każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student czy naukowiec.