• Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 18.03.2019 10:25
      • 1 marca jest ważnym dniem w historii Polski. Od 2011 roku obchodzimy w tym dniu Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w ogólnopolskich obchodach ku czci bohaterów, walczących z komunizacją naszej ojczyzny po II wojnie światowej i bestialsko mordowanych za swą postawę. Podczas uroczystego apelu przedstawiono historię żołnierzy wyklętych i losy najwybitniejszych pośród nich postaci, a klasa VIIIc przygotowała obszerną gazetkę na ten temat.
        Julia D. z klasy VIIa, która od kilku lat uczestniczy w Warszawskim Biegu - Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaprezentowała swoje trofea - pamiątkowe medale. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli, że bliska jest im historia naszej ojczyzny.