Noc w szkole

Z 10 na 11 maja nasza szkoła zamieniła się w szkołę czarodziejstwa i czarnej magii biologicznej. Klub Miłośników Przygód Harrego Pottera wraz z Kołem Biologicznym przeżyli niezapomnianą noc w szkole. Na początku nocnej przygody rozegrała się specjalnie przygotowana na tą okazję gra terenowa na terenie szkoły z zagadkami związanymi z przygodami Harrego Pottera. Miłośnicy przygód młodego czarodzieja po przez Tiarę przydziału zostali podzieleni na Domy, które tworzyły drużyny i które wspólnie pokonywały kolejne zagadki. W grze pojawiły się pytania i zadania związane z sagą przygód. Drużyny szły łeb w łeb choć nie było to łatwe zadanie. Dodatkowym utrudnieniem było zgaszone światło na korytarzach, dlatego adepci magii zostali uzbrojeni w ultra świecące bransoletki i latarki. Ostateczną rozgrywkę zwyciężyła drużyna Sliterinu. Wszyscy dotarli do kamienia filozoficznego, choć w zabawie mąciła między innymi Jęczącą Marta i Puszek. Po logicznym wyzwaniu uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody i wyczekiwaną pizzę.

Objedzeni mieli siłę na moc kolejnych atrakcji. Bardziej wytrwali grali w przygotowane gry planszowe, eksperymentowali i rozważali zagadki biologiczne. Zmęczeni zabawą i ukojeni zaklęciami uczestnicy zasnęli tak mocno, że nawet nie poczuli, kiedy jakiś nieznośny skrzat domalował niektórym wąsy czy pioruny, jak u Harrego Pottera. Całą zabawę jeden z uczniów podsumował mówiąc, że było „genialnie”. Wszyscy uczniowie już liczą na kolejną noc pełna emocji i wrażeń.