Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Grupa uczniów biorąca udział w Projekcie Wychowanie przez Czytanie podczas zajęć etyki zainicjowanym przez Fundacje ABC Cała Polska Czyta Dzieciom miała zaszczyt jako jedna z ośmiu szkół z całej Polski 31.05.2019r. wziąć udział w Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie". Uczniowie dzięki zaproszeniu Fundacji i Polskiego Komitetu Olimpijskiego mieli szanse zwiedzić Muzemu Sportu i Turystyki, a także uczestniczyć w gali z takimi sportowcami, jak: Luiza  Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie), Krzysztof Wiłkomirski (judo), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Zofią Brzezińska (jazda na rolkach),  Jarosław Oworuszko (triatlon),  Jakub Kowalczyk (siatkarz o Nico Warszawa),a także Zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.
 

Imprezę poprowadzili ambasadorzy Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom: dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i aktor Piotr Tołłoczko. Sportowcy przedstawili swoje dyscypliny opowiedzieli o swoich ulubionych książkach i zaproponowali kilka ćwiczeń. Nie obyło się również bez różnych rozmaitych pytań od uczestników imprezy a zwłaszcza bardzo ciekawych od dzieci. Cała inauguracja była dogrywane bitami rapera Miksera. 
Największe wrażenie oczywiście zrobili najmłodsi sportowcy czyli Zofia Brzezińska uczennica klasy siódmej mistrzyni we freestylu na rolkach, a także osiemnastoletni piłkarze.To właśnie z nimi młodzi obserwatorzy najbardziej się utożsamiają.  Z niektórymi sportowcami udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową smyczkę do kluczy, a także książeczki i zakładki do książek. Cała inauguracja na pewno utwierdza nas w przekonaniu, że czytanie jest równie ważne, jak uprawianie sportu. Obyśmy i my na co dzień znajdowali czas zarówno na książkę jaki na ruch. Co niewątpliwie jest bardzo ważne dla naszego całościowego rozwoju.

galeria zdjęć

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć