Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest fundamentem naszego zdrowia. Złe nawyki żywieniowe mogą wywołać szereg negatywnych skutków. Dlatego w maju uczniowie klas czwartych mieli za zadanie przygotować  promocję zdrowej żywności z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.  Dzieci wykonywały potrawy zgodnie z określonym motywem przewodnim, m.in: zboża, jabłka, mleko/sery i inne przetwory mleczne, jaja, warzywa korzenne, warzywa naziemne, owoce. Po wspólnym przygotowaniu posiłku odbyła się na terenie szkoły degustacja. Były m.in soki, owocowe i warzywne szaszłyki, paprykowe łódeczki, faszerowane jajka, warzywne i owocowe sałatki, wiosenne kanapki. Zaangażowanie uczniów, ich pomysłowość i trud włożony w pracę wymaga tu szczególnego podkreślenia. Jestem bardzo dumna ze wszystkich uczestników projektu.  Swoje zadania wykonali doskonale! Na pewno wasze działanie to kolejna cegiełka, która przyczyni się do ograniczenia współczesnych chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, nadwaga, czy choroby krążenia.
nauczyciel przyrody Agnieszka Pawlak