Pola Nadziei

Maj i czerwiec zdecydowanie były miesiącami Pól Nadziei w naszej szkole. Wolontariusze prężnie rozdawali ulotki informacyjne na temat działalności Pól Nadziei, domowego hospicjum i chorób nowotworowych podczas zebrania z rodzicami. We wszystkich klasach I-III i IV-VIII odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat choroby nowotworowej według specjalnie przygotowanych scenariuszy. Zadbaliśmy przede wszystkim o sferę edukacyjną naszych uczniów, ale nie tylko. Uczniowie przez pięć dni wśród swoich kolegów, koleżanek i pracowników szkoły zbierali pieniądze, aby przekazać je na rzecz diecezjalnej fundacji Pól Nadziei. Wraz z datkami ze "Słodkich Walentynek" udało się zebrać prawie 1000 złotych.
Ponadto wolontariusze z naszej szkoły dzielnie uczestniczyli w niedzielę 9.06.2018r. przy Kościele Świętego Zygmunta kwestując na rzecz Pól Nadziei. Precyzyjnie przygotowani w żółte koszulki z logiem żonkili, puszki i identyfikatory przez cały dzień zebrali łącznie 3450 zł.

Dziękujemy za dobroć płynącą z państwa serca, jeśli i wy dołożyliście swoją cegiełkę do tego jakże szczytnego celu i serdecznie zachęcamy do dalszego wsparcia. Każdy z nas być może, że będzie potrzebował wsparcia domowego hospicjum, pracy lekarzy, wolontariuszy czy rehabilitantów. Choroba nowotworowa mimo głośnych kampanii społecznych nadal utrzymuje się na niechlubnej wysokiej pozycji chorób cywilizacyjnych.