• Apel w ramach akcji "Pola Nadziei"

• 12.07.2019 12:26
      • W ramach akcji „Pól Nadziei” w dniu 10 czerwca 2019 roku  nasi uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym problematyce choroby nowotworowej i społecznej pomocy osobom zmagającym się z nią.  Uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali wzruszający spektakl pt. „Mama Zosi jest chora”, podczas którego widzom przybliżony został problem choroby w rodzinie, roli i pracy hospicjum oraz udziału wolontariuszy i grupy rówieśniczej we wspieraniu członków rodziny. Silny akcent położono na empatyczne zachowanie otoczenia, dzięki któremu osoba chora czuła się lepiej i szybciej dochodziła do zdrowia. Specjalnym Gościem uroczystego apelu był pan Wojciech Perkowski, koordynator „Pól Nadziei” w dzielnicy Bielany. Apel przygotowany został przez nauczycielki: Paulinę Piasecką – Bartczak,  Sylwię Bobrowską i Agnieszkę  Grzesik.