Gala Pól Nadziei

Dnia 12 czerwca 2019r. w Ratuszu Dzielnicy Bielany odbyła się uroczysta Gala podsumowująca kampanię Pola Nadziei 2018/2019.Symbolem Pól Nadziei jest żonkil, który sadzony jesienią, a rozdawany wiosną ma otwierać serca ludzi na wspieranie idei hospicyjnej. Z akcją związane są liczne wydarzenia towarzyszące: edukacja w szkołach, pikniki, festyny, kwesty. Nasza szkoła mocno zaangażowana w Kampanię Pól Nadziei kwestowała, brała udział w licznych konkursach, przygotowała przedstawienie, edukowała na zajęciach, organizowała zbiórki i jednocześnie bardzo mocno promowała całą Kampanię.
Zwieńczeniem tych zmagań była uroczysta Gala, na którą zaproszeni zostali wszyscy Dyrektorzy Bielańskich Szkół zaangażowani w idee dobroczynności, a także wszyscy wolontariusze i uczestnicy konkursów. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Paweł Śmiechrzalski MIC Dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe, koordynator pan Wojciech Perkowski, a także Burmistrz Ratusza Bielany pan Paweł Pietruczuk i pani Naczelnik Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany pani Zofia Gajewicz. Cała uroczystość była bardzo podniosła. Akompaniamentem były występy Bielańskiego Domu Kultury. Zostały rozdane nagrody za działalność wolontariacką na ręce dyrektorów szkół. Wyłonieni zostali zwycięscykonkursów. II miejsce w konkursie literackim na wiersz o nadziei uzyskała nasza uczennica Iga O. z kl. VIII c. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.