Patriotyczne klimaty w kl. 3d

Listopadowe Święto Niepodległości stanowi świetną okazję do zapoznania uczniów z sylwetkami wybitnych Polaków oraz bogatą historią naszej Ojczyzny.

W ostatnich dniach przenieśliśmy się w świat średniowiecza. Szczególnie intensywnie zgłębialiśmy wiedzę o początkach państwa polskiego. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie codzienne w średniowieczu, jakie przysmaki królowały na średniowiecznym stole oraz jak ubierali się i gdzie mieszkali ludzie w tamtych czasach. Zdobyta wiedza znalazła odbicie w grupowych pracach plastycznych: z różnorodnych materiałów wykonaliśmy średniowieczne zamki oraz grody, jak również podobizny m.in. Mieszka I, króla Kazmierza III Wielkiego, Józefa Piłsudskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewu znanych patriotycznych pieśni.

Efekty naszej twórczej pracy prezentujemy na zdjęciach.