Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

20 listopada 2017 r. zorganizowaliśmy uroczystość upamiętniającą Narodowe Święto  Niepodległości. W apelu uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.  Mogli oni obejrzeć okolicznościową dekorację z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego, wykonaną  przez panią Martę Włodowską.
W części oficjalnej wystąpił szkolny zespół fletowy  Coverflute prowadzony przez panią Małgorzatę Ługowską. Wraz z nią Uczniowie wykonali recital pieśni patriotycznych. Zaprezentowali też swój dorobek muzyczny uczniowie oddziału przedszkolnego.

Na pozostałą część artystyczną składały się:
Prezentacja multimedialna zawierająca: slajdy/zdjęcia z wydarzeń począwszy od powstania I Kompanii Kadrowej do 11 listopada 1918 r. oraz reprodukcje obrazów Jerzego Kossaka.
Apel przygotowany przez klasy: IVc, Vc i VIc.
Uczniowie zaprezentowali również swoje zainteresowania historyczne i  osiągnięcia artystyczne. Franciszek W. zapoznał uczestników z wspomnieniami i przemówieniami okolicznościowymi marszałka Józefa Piłsudskiego.  Wirtuoz -  trębacz Brunon W.  wzruszył zgromadzonych wykonaniem: Roty. Uczniowie ubrani byli w elementy strojów z epoki.
Składamy podziękowania Rodzicom i Członkom Rodzin, którzy zaangażowali się w przygotowanie apelu.