Dzień zdrowego żywienia w kl. IV

W dniach 29 - 30 listopada w kl. IV zorganizowany został dzień zdrowego odżywiania pt. „Z jabłkiem w roli głównej”. W tych dniach uczniowie byli przebrani za kolory jabłek: czerwony, zielony, żółty. Celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin oraz wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania.

W ramach zajęć odbyły się pogadanki, rozmowy oraz prezentacje plakatów, na których znalazły się informacje na temat: wartości odżywczych i energetycznych jabłka, gatunków jabłek, produktów wytwarzanych z jabłek i wiele innych.

Dzień ten był okazją do skosztowania jabłkowych pyszności, które zachwyciły swoim smakiem m. in. świeżego soku z jabłek, pieczonych jabłek, szarlotki, ciasta z jabłkami, sałatek, placków.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Taka nietypowa lekcja uświadomiła, że jabłko jest największym polskim skarbem, którego cenimy za smak, łatwość jedzenia w każdych warunkach oraz uniwersalność, ponieważ pozwala na przygotowanie wielu różnych dań.