• Spotkanie z konsulem Ambasady Argentyny w Polsce i na Litwie

• 10.09.2018 22:48
      • 31 sierpnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole  przedstawicieli placówki dyplomatycznej Republiki Argentyńskiej w Warszawie. Odwiedzili nas: pan konsul MIGUEL ÁNGEL CUÑA oraz p.  Izabela Okechi (tłumacz).
        Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele na temat atrakcji turystycznych, historii, kultury państwa, zwyczajów i tradycji. W dalszej części wywiązała się dyskusja, która zdawała się nie mieć końca.  Ze strony zainteresowanych uczniów padały pytania z zakresu historii, polityki, a nawet jeden z dociekliwych interlokutorów zainteresował się strojem św. Mikołaja i jego sposobami dostarczania prezentów. Został uspokojony odpowiedzią, iż kwestie obdarowywania dzieci w obu krajach (Polski i Argentyny) są zbliżone. Na zakończenie odbyła się degustacja narodowych potraw.