• Światowy Dzień Uśmiechu

• 12.10.2018 22:04
      • W piątek, 5 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball. Autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

• Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w tym dniu obdarowywali wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły uśmiechami. Każdemu wręczono piankowe naklejki w kształcie uśmiechniętych buziek. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych.