Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Pierwszej Pomocy

W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły: Natalka D. 7a, Szymon S. 8a, Stanisław Cz. 8b, Jakub Jaszcz 8b oraz Jędrzej Ł. 8b wraz z Panią Ewą Lisiowska uczestniczyli w II etapie Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy w Pierwszej Pomocy.
Do walki o miano najlepszej szkoły w udzielaniu pierwszej pomocy zakwalifikowanych zostało 15 najlepszych szkół z Warszawy oraz 5 szkół z innych miast. Konkurencja była bardzo duża zważywszy na fakt, że w Mistrzostwach mogły wziąć udział osoby między 13 a 18 rokiem życia. Do wykonania było 10 zadań: 5 na terenie SGSP i 5 na terenie MZA.

Uczestnicy musieli m.in. udzielić pomocy uczestnikom wypadku samochodowego i osobom poszkodowanym w kolizji autobusu, a także wykazać się znajomością obsługi AED. Młodzi ratownicy udzielali również pomocy mężczyźnie dźgniętemu nożem. Na mistrzostwach byłą również testowana sprawność ratowników m.in. poprzez wspinanie się na ściankę, wyłamywanie drzwi i rozwijanie węży gaśniczych. Na koniec zawodów wszyscy byli zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział w tak wspaniałej imprezie.

W dniu 16 października w CLXII Liceum Ogólnokształcącym/Szkole Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów, którzy wraz z Fundacją Anikar byli organizatorami Mistrzostw nasi młodzi ratownicy wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Naszym uczniom nie udało się stanąć na podium. Lepszymi od nas okazali się uczniowie Liceów i członkowie OSP.

Jednakże wśród Szkół Podstawowych byliśmy najlepsi!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plecaki z różnymi gadżetami.

Gratulujemy!