Dzień Dobrego Jedzenia i Picia

W dniu 8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Tomasza Menciny oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Pani Zofii Gajewicz doszło do spotkania bielańskich szkół podstawowych pod hasłem „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. Zebranych uczniów, ich Opiekunów oraz Dyrektorów Szkół powitał Dyrektor Szkoły, Pan Jacek Gałkiewicz zaś w imieniu Władz Dzielnicy Bielany głos zabrała Pani Naczelnik, Zofia Gajewicz.
Po krótkim występie wokalnym i prezentacji multimedialnej dotyczącej wartości wody przygotowanej przez dzieci z naszej szkoły, poszczególni przedstawiciele szkół zaprosili do degustacji swoich kulinarnych wyrobów, tworząc niezwykłe potrawy i napoje.

Wszystkie stoiska obfitowały w barwne, smaczne i, co najważniejsze, zdrowe napoje, sałatki, dipy, a nawet lody. Nie sposób wyróżnić którąkolwiek ze szkół – wszystkie pokazały się z jak najlepszej strony, wykazując kreatywność, fantazję, choćby w nazwach swych potraw „JABAJA” czy „Mroczna Jagoda” (SP 209). Do ciekawostek niewątpliwie należała degustacja kuchni molekularnej (kawior z melona, miód gryczany) prezentowanej przez SP 214, zaś SP 247 przygotowała ulotki o szkodliwości spożywania napojów energetycznych. Degustacji towarzyszyła, miła dla ucha, muzyka w tle.