Stop Smog

W ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „STOP SMOG” uczniowie klas IV uczestniczący na zajęcia etyki przygotowali makiety miast, parków, ulic, mostów i tym podobne okryte smogiem i zanieczyszczeniami według własnego pomysłu. Trzy najlepsze prace, które zostały wysłane na Ogólnopolski konkurs "Stop Smog" zawisły na szkolnym korytarzu, można je podziwiać w foto galerii.
Odbyły się również zajęcia profilaktyczne na temat smogu, wpływu smogu na organizm ludzki, a także o możliwościach działania, aby smogu było w naszym powietrzu jak najmniej.

Oto kilka wskazówek, jak uchronić się przed smogiem:
1. Ogranicz korzystanie z samochodu
W miarę możliwości korzystaj z komunikacji miejskiej.Jeśli musisz korzystać z samochodu, warto pamiętać o częstej wymianie filtra kabinowego. Istnieje również możliwość korzystania z samochodów hybrydowych.

2. Monitoruj poziom zanieczyszczenia powietrza
Zanim jednak gdziekolwiek wyjdziemy, warto sprawdzić stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska powietrze.gios.gov.pl lub aplikację mobilną, aby dowiedzieć się, jak obecnie wygląda stan powietrza w naszej okolicy.

3. Zaopatrz się w maseczkę antysmogową
W Polsce może dalej patrzymy krzywo na takie środki zaradcze, ale w wielu miastach na świecie maski przeciwpyłowe są tam na porządku dziennym. Dobre modele potrafią zatrzymać prawie 100% zanieczyszczeń.

4. Zastosuj suplementację diety.
Zadbaj o swoją dietę. Witaminy A, C, E oraz selen, pomogą zneutralizować nadmiar wolnych rodników w organizmie, które powstają na skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

5. Wyjeżdżaj pooddychać czystym powietrzem.
Jeśli masz możliwość, staraj się możliwe często spędzać czas poza miastem.

6. Zaopatrz się w dobrej jakości oczyszczacz powietrza.

Antysmogowe rozwiązania na świecie

Wpływ smogu na nasze zdrowie