• W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy naszą przygodę z Mega Misją.
  W programie będą uczestniczyć: klasa 2c z panią Ewą Lisiowską jako grupa główna, klasa 3b z panią Katarzyną Szostak oraz grupa świetlicowa klasy 2a pod opieką pani Agnieszki Grzesik.
  Relacje z zajęć można znaleźć na stronie: platforma.megamisja.pl
  15.10.2019 11:11 | więcej »
 • 02.10.2019 19:45 | więcej »
 • Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Ostatnie zajęcia pozwoliły docenić fakt posiadania przyjaciół zarówno tych blisko siebie jak i tych daleko.
  Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wiele radości. Przejście przez las pełen gęstych zarośli i bagien przy zamkniętych oczach, ale z pomocną ręką przyjaciela było łatwe. Dużo trudniej było przemierzyć drogę powrotną słuchając tylko instrukcji słownych przyjaciela. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci uświadomiły sobie, że przyjaźń na odległość jest możliwa, ale nie wystarczająca.
  Otrzymane listy od dzieci z innych krajów były bardzo ciekawe. Dzieci chętnie wymieniały korzyści płynące ze znajomości z osobami żyjącymi w odległych krajach. Możliwość nauki nowych języków, poznanie ich kultury czy doskonalenie umiejętności posługiwania się mediami to tylko część korzyści. Podsumowując zajęcia dzieci wyraziły chęć nawiązania znajomości z dziećmi z innych krajów, pamiętając, że kontakt telefoniczny czy przez internet nie może zastąpić relacji z osobami żyjącymi obok nas.
  12.02.2019 23:42 | więcej »
 • Zajęcia z Psotnikiem to czysta przyjemność, a ostatnie zajęcia nie sprawiły żadnego problemu. Wszyscy dokładnie wiedzą co to tajemnica, a także potrafią rozpoznać sytuacje w których należy ją zachować, a kiedy koniecznie trzeba ją zdradzić.
  Dzieci doskonale wiedzą, że bezpieczeństwo to podstawa zarówno w życiu realnym jak i w świecie wirtualnym.
  Uczniowie chętnie przygotowywali scenki, które później były omawiane. Podane przykłady były bardzo ciekawe i pouczające.
  Jesteśmy już za połową naszych przygód z Psotnikiem. Pomoc udzielana Julce i Kubie daje dzieciom wiele satysfakcji, a możliwość strojenia Psotnika wiele radości. Tym razem mamy "Wikingo-batmana".
  Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.
  26.01.2019 12:04 | więcej »
 • Dzisiejsze zajęcia były bardzo pouczające. Dzieci dowiedziały się, że treści raz zamieszczone w Internecie zostają tam na zawsze nawet po ich usunięciu!
  Wszyscy bardzo aktywnie włączyli się w słuchanie i tworzenie historyjki obrazkowej o przygodzie Stasia. Powstały piękne prace, z których później utworzyliśmy galerię. Po poznaniu historii Stasia dzieci wiedzą, że bycie nieuprzejmym i złośliwym w sieci nie jest bezkarne. Uczniowie dowiedzieli się również gdzie mogą szukać pomocy jeśli ktoś umieści w internecie niechciane przez nich informacje. 
  Wszyscy doskonale już wiedzą, że informacje prywatne można podawać tylko bliskim i zaufanym osobom.
  Te zajęcia były dobrym utrwaleniem uzyskanej do tej pory wiedzy.
  Po zakończeniu zadania udało nam się przebrać Psotnika i tym razem mamy "Ninje w gaciach" :)
  13.01.2019 19:28 | więcej »
 • W ostatnim dniu zajęć przed świętami klasa 1c zrealizowała projekt pt. "Ucieczka Psotnika i wirusy". Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z poczty elektronicznej. Wszyscy bez problemu poradzili sobie z podziałem komunikatów na prywatne i publiczne oraz przypisaniem im odpowiednich narzędzi np. list, informacja na szkolnej tablicy ogłoszeń, artykuł w gazecie.
  Dzieci wiedzą też co można powiedzieć przyjacielowi, a co osobie poznanej przez Internet. Kolejne zadanie polegające na stworzeniu adresu mailowego dla grupy sprawiło wiele radości, ale jednocześnie problemy, ponieważ nie tak łatwo ułożyć nazwę grupy, aby wszystkim odpowiadała. Ostatecznie udało się i powstały następujące adresy: ziomalelego, michajestok i ekstradelfinki. Następnym krokiem było wymyślenie haseł. Po wyjaśnieniu zasad, które należy stosować przy tworzeniu haseł, zadanie zostało wykonane błyskawicznie. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak chronić swój komputer przed wirusami oraz co zrobić jeśli wirus zaatakuje. Wszyscy stwierdzili, że antyspam to przydatna rzecz i warto ją mieć na swoim komputerze. W nagrodę za wykonanie zadań mogliśmy wybrać nowe części garderoby Psotnika i tym razem mamy "Diabełka".
  13.01.2019 19:25 | więcej »
 • Tworzenie cyfrowych opowieści dla Psotnika było ciekawym wyzwaniem. Wszyscy bardzo chętnie przystąpili do tego zadania. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, wysłuchali historyjki, a następnie podzielili się zadaniami przy tworzeniu obrazków do niej. Wszyscy wykonali zadanie wzorowo. Kolejnym krokiem było przedstawienie swoich arcydzieł przeciwnej grupie, aby spróbowali oni opisać, co przedstawiają poszczególne obrazki. Nie wszystkie rysunki zostały poprawnie odczytane, ale większość się zgadzała. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to zadanie nie należało do najłatwiejszych.
  Ostatnie zadanie polegało na zamienianie swojej obrazkowej opowieści w opowieść cyfrową, wykonując serię zdjęć na podstawie wcześniej ułożonego planu wydarzeń.
  Dzieci udoskonaliły swoje umiejętności korzystania z tabletu, który może służyć również do wykonywania zdjęć.
  Uczniowie uwielbiają pomagać Julce oraz Kubie i zawsze bardzo się cieszą z możliwości zmiany ubioru i imienia Psotnika. Tym razem nasz rozrabiaka zmienił imię na "Badgat".
  13.01.2019 19:22 | więcej »
 • Tworzenie kreatywnego prezentu dla bliskich to wspaniała sprawa. Audiopamiętnik spodobał się tak bardzo, że dzieci chętnie wykonałyby takie pamiętniki dla kogoś ze swojej rodziny. Podczas wykonywania zadań w dzisiejszym wyzwaniu potrzebna była koncentracja i umiejętność pracy w grupie. Dzieci bez problemu poradziły sobie z wymienianiem dźwięków, które towarzyszą nam w dniu codziennym. Uczniowie wymienili również wiele dźwięków zasłyszanych w klasie. Było ich bardzo dużo i wybraliśmy tylko część z nich do nagrania. Klasa została podzielona w 2 osobowe zespoły i nagrywała wyznaczone dźwięki. Najtrudniej było nagrać "CISZĘ", ale udało się. Wspaniałą zabawą było późniejsze odgadywanie nagranych dźwięków. Wszyscy wiedzą, jakie warunki są potrzebne do nagrania tylko jednego dźwięku i że nie jest to takie proste. Za pomoc Julce i Kubie otrzymaliśmy kolejne elementy garderoby dla Psotnika. Tym razem powstał "Odważny Psotnik".
  13.01.2019 19:20 | więcej »
 • Kadr, perspektywa, zasada trójpodziału, kompozycja- to nie było łatwe zadanie, ale uczniowie klasy 1c dali radę. 
  Dzieci dowiedziały się jak rozpoznać zdjęcie udane od nieudanego i chętnie wypowiadały swoje zdanie na ich temat. Gusta bywają różne, dlatego nie było pełnej zgody przy podziale zdjęć na udane i nieudane oraz na te, które nie spełniają wszystkich reguł, ale można je uznać za ładne.
  Mnóstwo frajdy sprawiło zadanie, które polegało na wykonywaniu zdjęć z różnej perspektywy: żabiej, na wprost i z lotu ptaka. 
  Do wykonaniu tego zadania posłużył nam tablet, którego obsługa dla większości była łatwizną. Dzieci dowiedziały się również, że tworzenie kompozycji to nie taka prosta sprawa i trzeba się trochę pomęczyć, aby zdjęcie było jak najlepsze. Dzisiejsze zadania były bardzo wciągające dla całej grupy. Nagroda w postaci kolejnych elementów stroju dla Psotnika sprawiła wiele radości. Kolejny raz zmieniliśmy strój i tym razem mamy "Wąsatka". Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zadanie.
  13.01.2019 19:18 | więcej »
 • Dzisiejsze zajęcia były SUPER. Dzieci chętnie rozwiązywały quiz z Pingwinkiem. Rozwiązanie zadań nie sprawiło im żadnego problemu, więc wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Dzieci wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, dlatego rozwiązanie zadania dotyczącego kontraktu z rodzicami było łatwizną. Uczniowie otrzymali kontrakt i zgodzili się go zawrzeć ze swoimi rodzicami. Wszyscy zobowiązali się do przestrzegania umowy. Zdaniem dzieci zajęcia były "tak fajne, że chętnie by je powtórzyli". 
  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania od Julki i Kuby oraz nagrody, które wylosowała dla nas maszyna.
  13.01.2019 19:17 | więcej »
 • Uczniowie klasy 1c chętnie omawiali swoje prace plastyczne, które były bardzo różne tak jak ich zainteresowania.
  Wielkie zdziwienie, a nawet złość nastąpiła po zamianie imion przy pracach i usunięciu kilku z imion. Udało się wszystko wyjaśnić i przywrócić ład w galerii prac. Dzieci wiedzą już co to plagiat i dlaczego jest on niezgodny z prawem. Kolejne zadanie uczniowie wykonali bez problemu. Doskonale wiedzą gdzie i w jaki sposób mogą zaprezentować swoją twórczość.Nowe stroje dla Psotnika były fantastyczne. Przebraliśmy Psotnika i zmieniliśmy jego nazwę . "Ogrodniczek" to jest dopiero imię :)
  13.01.2019 19:15 | więcej »
 • Uczniowie klasy 1 bez problemu rozszyfrowali słowo PRAWO i potrafili powiedzieć co ono oznacza oraz kto je ustanawia. Wiersz o prawach dziecka był bardzo przydatny. Po przeczytaniu go wszyscy z łatwością wymieniali swoje prawa. Kolejne zadanie związane z gwiazdą szeryfa było bardzo interesujące, ale nie obyło się bez problemów. Niektórzy nie wiedzieli jak za pomocą obrazka przedstawić prawo do informacji. Ostatecznie wszystkie grupy wykonały zadanie, a przedstawiciele zaprezentowali wyniki wspólnej pracy. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały prezent od Julki i Kuby, którym były stroje dla Psotnika. Zdecydowanie wygrał strój Batmana i wąsy. Psotnik otrzymał też nowe imię "Dyrektorek". Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy przygód z Psotnikiem.
  13.01.2019 19:14 | więcej »
 • Powtórka z Psotnikiem przebiegła bardzo sprawnie. Dzieci znają różne media i potrafią je bez problemu wymienić, wiedzą również jakie zmysły są potrzebne przy korzystaniu z nich.
  Uczniom spodobał się audiobook "Calineczka" i byli troszkę rozczarowani, że słuchali tak krótkiego fragmentu, dlatego przy najbliższej okazji dokończymy historię. Większość dzieci była w stanie wymienić tytuły książek i komiksów na podstawie których powstały filmy lub bajki. Kolejne zadanie polegające na przełożeniu treści bajki na komiks wszystkich zainteresowała, do tego stopnia, że dzieci zaczęły tworzyć samodzielnie komiksy. Udało nam się po raz kolejny pomóc Kubie i Julce. Dzięki temu dostaliśmy się już do 4 pomieszczenia i czekamy na nowe zadania.
  13.01.2019 19:13 | więcej »
 • To nie takie proste, ale po wyjaśnieniu obydwu pojęć daliśmy radę. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali audiobooka "Przygody Tomka Sawyera". Uczniowie potrafili wyrazić swoją opinię na temat audiobooka oraz podać fakty związane z pierwszym rozdziałem przygód Tomka. Dzieci wyraziły chęć posłuchania kolejnych rozdziałów o przygodach Tomka. Następne zadanie polegało na poszukiwaniu skarbów Tomka w które wszyscy bardzo się zaangażowali i szybko je znaleźli. Podczas wyrażania opinii o skarbach Tomka dzieci same zauważały, że nie każdemu podobało się to samo. Nagroda od Kuby i Julki była ogromnym zaskoczeniem dla dzieci i sprawiła mnóstwo radości. Problem pojawił się przy wyborze postaci Psotnika i imieniu dla niego. Dzięki głosowaniu udało się stworzyć naszego Psotnika. Czekamy na kolejne zadanie.
  13.01.2019 19:09 | więcej »
 • Kolejne zadanie wykonane. Dzieci znają i oglądają różne programy telewizyjne. Czas przed telewizorem uczniowie spędzają zarówno sami jak i z rodziną lub rodzeństwem. Kilkoro dzieci nie znało określenia "talent show", ale po wyjaśnieniach co to za rodzaj programu wszyscy byli w stanie wymienić nazwę takiego programu.
  Prezentacja scenek sprawiła dzieciom wiele radości. Grupy nie miały odgórnie narzuconych informacji i rodzajów talentów jaki miały zaprezentować, a dzięki zgodnej współpracowały wszyscy zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. W grze dzieci bez problemu przydzielały nazwy różnych gatunków programu TV do kategorii rozrywka i informacja. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadanie.
  13.01.2019 19:08 | więcej »
 • Dzisiejsze zajęcia zdaniem dzieci były "Megastyczne". Na zajęciach dzieci zaznajomiły się również z określeniem informacja formalna i nieformalna. Dzieci porozumiewały się różnymi rodzajami komunikatów co sprawiło wiele radości. Największą atrakcją było jednak zadanie w którym dzieci miały znaleźć osobę do pary wykorzystując tylko dźwięk. Wszyscy bardzo się ucieszyli, że udało się wykonać kolejne zadanie i tym samym przejść do kolejnego etapu Mega Misji.
  13.01.2019 19:06 | więcej »
 • Dzieciom bardzo podobały się zajęcia. Wszyscy bezbłędnie dopasowali powitania, przekazywanie informacji i pożegnania, które należy zastosować do kolegi i osoby dorosłej. Dużo frajdy sprawiło odpowiadanie na pytania: które zasady komunikacji dotyczą wiadomości sms, e-maila, rozmowy telefonicznej i rozmowy bezpośredniej. Czekamy na kolejne zadania.
  13.01.2019 19:03 | więcej »
 • Uczniowie bardzo chętnie przedstawiali się Psotnikowi i nie mieli żadnych problemów z krótka i zwięzła wypowiedzią. Bezbłędnie wykonali zadanie, które polegało na określeniu dobrych i niepotrzebnych informacji w prezentacji. Dzieci wiedzą jakie zagrożenia niesie ze sobą podawanie osobie obcej ważnych informacji na swój temat, a także w jakim celu stosowany jest awatar i nick. Wymyślanie awaratów i nicków było dla dzieci nie lada gratką, a ich odgadywanie super zabawą.
  13.01.2019 19:03 | więcej »
 • Dzisiejsze zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo się podobały. Uczniowie klasy 1c uwielbiają różnego rodzaju quizy i zagadki, dlatego możliwość oceny wiarygodności podanych stwierdzeń była dla nich nie lada gratką. Dzięki współpracy w grupie dzieci oceniły również wiarygodność różnych źródeł informacji oraz potrafiły uzasadnić swoje decyzje. Uczniowie nauczyli się, że zawsze warto weryfikować informacje korzystając z różnych źródeł. Na koniec zajęć dzieci umieściły w swoich albumach pierwszą sylwetkę Psotnika.
  13.01.2019 18:57 | więcej »
 • Drugie zajęcia
  Kolejne zadanie za nami. Po ostatnich zajęciach dzieci bez problemu podawały różne źródła informacji. Jednak kolejne etapy zadania okazały się trochę trudniejsze, ponieważ dzieci dopiero uczą się czytać i poszukiwanie niezbędnych informacji o Sycylii i Islandii zajęło im sporo czasu. Poszukiwanie informacji w internecie było bardzo atrakcyjnym zajęciem uczącym współpracy w grupie. Jedni wpisywali potrzebne hasła, a inni notowali zdobyte informacje na kartach. Wybranie daty podróży też nie było łatwe. Pomogło głosowanie. Po potwierdzeniu możliwości wyjazdu w zaplanowanych terminach, dzieci musiały podjąć decyzję gdzie pojadą Kuba i Julka. Pomimo różnych upodobań co do spędzania wolnego czasu, decyzja dzieci była jednogłośna: ISLANDIA
  Wszyscy bardzo Cię ucieszyli, że pomogli Kubie i Julce rozwiązać problem z planami na ferie. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć, kiedy dowiedzą się co znowu popsuł Psotnik.

     
  12.10.2018 21:48 | więcej »
 • Pierwsze zajęcia
  Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z Maga Misją. Dzieci podzielone na grupy bardzo chętnie pomagały Julce i Kubie w rozwiązaniu problemu z Encyklopedią Internetową. Posiadanie zwierzątka domowego przez niektóre dzieci ułatwiło im układanie pytań, które miały pomóc bohaterom zdecydować czy hodowanie żółwia jest dobrym pomysłem. Uczniowie poznali różne źródła informacji, a następnie po porównaniu swoich plakatów z inną grupą doszli do wniosku, że odpowiedzi na konkretne pytanie można znaleźć w kilku źródłach.
  Uczniowie dowiedzieli się również z których źródeł informacji mogą korzystać samodzielnie, a przy których muszą korzystać z pomocy rodzica lub nauczyciela. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i wciągające zarówno dla dzieci jak i nauczyciela, dlatego też udało się zrobić tylko kilka zdjęć. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali albumy, aby śledzić swoje postępy w Mega Misji. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, aby pomóc Kubie i Julce z Psotnikiem.

     
  12.10.2018 21:36 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć