• Nasza przygoda z Mega Misją

• 15.10.2019 11:11
        • W roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy naszą przygodę z Mega Misją.
          W programie będą uczestniczyć: klasa 2c z panią Ewą Lisiowską jako grupa główna, klasa 3b z panią Katarzyną Szostak oraz grupa świetlicowa klasy 2a pod opieką pani Agnieszki Grzesik.
          Relacje z zajęć można znaleźć na stronie: platforma.megamisja.pl
        • Przyjaźń

• 12.02.2019 23:42
        • Przyjaźń jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Ostatnie zajęcia pozwoliły docenić fakt posiadania przyjaciół zarówno tych blisko siebie jak i tych daleko.
          Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wiele radości. Przejście przez las pełen gęstych zarośli i bagien przy zamkniętych oczach, ale z pomocną ręką przyjaciela było łatwe. Dużo trudniej było przemierzyć drogę powrotną słuchając tylko instrukcji słownych przyjaciela. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci uświadomiły sobie, że przyjaźń na odległość jest możliwa, ale nie wystarczająca.
          Otrzymane listy od dzieci z innych krajów były bardzo ciekawe. Dzieci chętnie wymieniały korzyści płynące ze znajomości z osobami żyjącymi w odległych krajach. Możliwość nauki nowych języków, poznanie ich kultury czy doskonalenie umiejętności posługiwania się mediami to tylko część korzyści. Podsumowując zajęcia dzieci wyraziły chęć nawiązania znajomości z dziećmi z innych krajów, pamiętając, że kontakt telefoniczny czy przez internet nie może zastąpić relacji z osobami żyjącymi obok nas.
        • Tajemnica

• 26.01.2019 12:04
        • Zajęcia z Psotnikiem to czysta przyjemność, a ostatnie zajęcia nie sprawiły żadnego problemu. Wszyscy dokładnie wiedzą co to tajemnica, a także potrafią rozpoznać sytuacje w których należy ją zachować, a kiedy koniecznie trzeba ją zdradzić.
          Dzieci doskonale wiedzą, że bezpieczeństwo to podstawa zarówno w życiu realnym jak i w świecie wirtualnym.
          Uczniowie chętnie przygotowywali scenki, które później były omawiane. Podane przykłady były bardzo ciekawe i pouczające.
          Jesteśmy już za połową naszych przygód z Psotnikiem. Pomoc udzielana Julce i Kubie daje dzieciom wiele satysfakcji, a możliwość strojenia Psotnika wiele radości. Tym razem mamy "Wikingo-batmana".
          Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.
        • Co można publikować w Internecie?

• 13.01.2019 19:28
        • Dzisiejsze zajęcia były bardzo pouczające. Dzieci dowiedziały się, że treści raz zamieszczone w Internecie zostają tam na zawsze nawet po ich usunięciu!
          Wszyscy bardzo aktywnie włączyli się w słuchanie i tworzenie historyjki obrazkowej o przygodzie Stasia. Powstały piękne prace, z których później utworzyliśmy galerię. Po poznaniu historii Stasia dzieci wiedzą, że bycie nieuprzejmym i złośliwym w sieci nie jest bezkarne. Uczniowie dowiedzieli się również gdzie mogą szukać pomocy jeśli ktoś umieści w internecie niechciane przez nich informacje.
          Wszyscy doskonale już wiedzą, że informacje prywatne można podawać tylko bliskim i zaufanym osobom.
          Te zajęcia były dobrym utrwaleniem uzyskanej do tej pory wiedzy.
          Po zakończeniu zadania udało nam się przebrać Psotnika i tym razem mamy "Ninje w gaciach" :)