• Mały autor, wielka rzecz.

• 13.01.2019 19:15
        • Uczniowie klasy 1c chętnie omawiali swoje prace plastyczne, które były bardzo różne tak jak ich zainteresowania.
          Wielkie zdziwienie, a nawet złość nastąpiła po zamianie imion przy pracach i usunięciu kilku z imion. Udało się wszystko wyjaśnić i przywrócić ład w galerii prac. Dzieci wiedzą już co to plagiat i dlaczego jest on niezgodny z prawem. Kolejne zadanie uczniowie wykonali bez problemu. Doskonale wiedzą gdzie i w jaki sposób mogą zaprezentować swoją twórczość.Nowe stroje dla Psotnika były fantastyczne. Przebraliśmy Psotnika i zmieniliśmy jego nazwę . "Ogrodniczek" to jest dopiero imię :)
        • Prawo

• 13.01.2019 19:14
        • Uczniowie klasy 1 bez problemu rozszyfrowali słowo PRAWO i potrafili powiedzieć co ono oznacza oraz kto je ustanawia. Wiersz o prawach dziecka był bardzo przydatny. Po przeczytaniu go wszyscy z łatwością wymieniali swoje prawa. Kolejne zadanie związane z gwiazdą szeryfa było bardzo interesujące, ale nie obyło się bez problemów. Niektórzy nie wiedzieli jak za pomocą obrazka przedstawić prawo do informacji. Ostatecznie wszystkie grupy wykonały zadanie, a przedstawiciele zaprezentowali wyniki wspólnej pracy. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały prezent od Julki i Kuby, którym były stroje dla Psotnika. Zdecydowanie wygrał strój Batmana i wąsy. Psotnik otrzymał też nowe imię "Dyrektorek". Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy przygód z Psotnikiem.
        • Komiks

• 13.01.2019 19:13
        • Powtórka z Psotnikiem przebiegła bardzo sprawnie. Dzieci znają różne media i potrafią je bez problemu wymienić, wiedzą również jakie zmysły są potrzebne przy korzystaniu z nich.
          Uczniom spodobał się audiobook "Calineczka" i byli troszkę rozczarowani, że słuchali tak krótkiego fragmentu, dlatego przy najbliższej okazji dokończymy historię. Większość dzieci była w stanie wymienić tytuły książek i komiksów na podstawie których powstały filmy lub bajki. Kolejne zadanie polegające na przełożeniu treści bajki na komiks wszystkich zainteresowała, do tego stopnia, że dzieci zaczęły tworzyć samodzielnie komiksy. Udało nam się po raz kolejny pomóc Kubie i Julce. Dzięki temu dostaliśmy się już do 4 pomieszczenia i czekamy na nowe zadania.
        • Fakt czy opinia?

• 13.01.2019 19:09
        • To nie takie proste, ale po wyjaśnieniu obydwu pojęć daliśmy radę. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali audiobooka "Przygody Tomka Sawyera". Uczniowie potrafili wyrazić swoją opinię na temat audiobooka oraz podać fakty związane z pierwszym rozdziałem przygód Tomka. Dzieci wyraziły chęć posłuchania kolejnych rozdziałów o przygodach Tomka. Następne zadanie polegało na poszukiwaniu skarbów Tomka w które wszyscy bardzo się zaangażowali i szybko je znaleźli. Podczas wyrażania opinii o skarbach Tomka dzieci same zauważały, że nie każdemu podobało się to samo. Nagroda od Kuby i Julki była ogromnym zaskoczeniem dla dzieci i sprawiła mnóstwo radości. Problem pojawił się przy wyborze postaci Psotnika i imieniu dla niego. Dzięki głosowaniu udało się stworzyć naszego Psotnika. Czekamy na kolejne zadanie.
        • Gatunki programów telewizyjnych

• 13.01.2019 19:08
        • Kolejne zadanie wykonane. Dzieci znają i oglądają różne programy telewizyjne. Czas przed telewizorem uczniowie spędzają zarówno sami jak i z rodziną lub rodzeństwem. Kilkoro dzieci nie znało określenia "talent show", ale po wyjaśnieniach co to za rodzaj programu wszyscy byli w stanie wymienić nazwę takiego programu.
          Prezentacja scenek sprawiła dzieciom wiele radości. Grupy nie miały odgórnie narzuconych informacji i rodzajów talentów jaki miały zaprezentować, a dzięki zgodnej współpracowały wszyscy zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. W grze dzieci bez problemu przydzielały nazwy różnych gatunków programu TV do kategorii rozrywka i informacja. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadanie.