• Rodzaje komunikatów

• 13.01.2019 19:06
        • Dzisiejsze zajęcia zdaniem dzieci były "Megastyczne". Na zajęciach dzieci zaznajomiły się również z określeniem informacja formalna i nieformalna. Dzieci porozumiewały się różnymi rodzajami komunikatów co sprawiło wiele radości. Największą atrakcją było jednak zadanie w którym dzieci miały znaleźć osobę do pary wykorzystując tylko dźwięk. Wszyscy bardzo się ucieszyli, że udało się wykonać kolejne zadanie i tym samym przejść do kolejnego etapu Mega Misji.
        • Zasady komunikacji

• 13.01.2019 19:03
        • Dzieciom bardzo podobały się zajęcia. Wszyscy bezbłędnie dopasowali powitania, przekazywanie informacji i pożegnania, które należy zastosować do kolegi i osoby dorosłej. Dużo frajdy sprawiło odpowiadanie na pytania: które zasady komunikacji dotyczą wiadomości sms, e-maila, rozmowy telefonicznej i rozmowy bezpośredniej. Czekamy na kolejne zadania.
        • Dane osobowe

• 13.01.2019 19:03
        • Uczniowie bardzo chętnie przedstawiali się Psotnikowi i nie mieli żadnych problemów z krótka i zwięzła wypowiedzią. Bezbłędnie wykonali zadanie, które polegało na określeniu dobrych i niepotrzebnych informacji w prezentacji. Dzieci wiedzą jakie zagrożenia niesie ze sobą podawanie osobie obcej ważnych informacji na swój temat, a także w jakim celu stosowany jest awatar i nick. Wymyślanie awaratów i nicków było dla dzieci nie lada gratką, a ich odgadywanie super zabawą.
        • Prawda czy fałsz?- oto jest pytanie.

• 13.01.2019 18:57
        • Dzisiejsze zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo się podobały. Uczniowie klasy 1c uwielbiają różnego rodzaju quizy i zagadki, dlatego możliwość oceny wiarygodności podanych stwierdzeń była dla nich nie lada gratką. Dzięki współpracy w grupie dzieci oceniły również wiarygodność różnych źródeł informacji oraz potrafiły uzasadnić swoje decyzje. Uczniowie nauczyli się, że zawsze warto weryfikować informacje korzystając z różnych źródeł. Na koniec zajęć dzieci umieściły w swoich albumach pierwszą sylwetkę Psotnika.
        • Drugie zajęcia

• 12.10.2018 21:48
        • Kolejne zadanie za nami. Po ostatnich zajęciach dzieci bez problemu podawały różne źródła informacji. Jednak kolejne etapy zadania okazały się trochę trudniejsze, ponieważ dzieci dopiero uczą się czytać i poszukiwanie niezbędnych informacji o Sycylii i Islandii zajęło im sporo czasu. Poszukiwanie informacji w internecie było bardzo atrakcyjnym zajęciem uczącym współpracy w grupie. Jedni wpisywali potrzebne hasła, a inni notowali zdobyte informacje na kartach. Wybranie daty podróży też nie było łatwe. Pomogło głosowanie. Po potwierdzeniu możliwości wyjazdu w zaplanowanych terminach, dzieci musiały podjąć decyzję gdzie pojadą Kuba i Julka. Pomimo różnych upodobań co do spędzania wolnego czasu, decyzja dzieci była jednogłośna: ISLANDIA
          Wszyscy bardzo Cię ucieszyli, że pomogli Kubie i Julce rozwiązać problem z planami na ferie. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć, kiedy dowiedzą się co znowu popsuł Psotnik.