• Projekt "Wychowanie przez czytanie" Fundacji ABC Cała Polska Czyta dzieciom w tym roku szkolnym realizowany jest podczas zajęć etyki w klasach V. 
  Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
  Pod opieką nauczycieli uczniowie omawiają istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również tworzą krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości. Najciekawsze prace multimedialne uczniów zostaną udostępnione na stronie internetowej Fundacji.
  Projekt realizowany jest na podstawie scenariuszy udostępnionych przez organizatorów i przesłanych książkach "Gorzka czekolada" i " Z dzieckiem w świat wartości". Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego projekt. 
   
  W ramach Akcji Cała Polska Czyta dzieciom starsi uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem chcą rozpocząć cykl zajęć czytelniczych dla młodszych kolegów. Opowiadania o wartościach i z przekazem moralnym chcieliby czytać w czasie zajęć świetlicowych. 

   
   
  Autor tekstu: Paulina Piasecka-Bartczak
  14.10.2019 21:47 | więcej »
 • Prezentacje multimedialne
  Na podstawie "Projektu Wychowanie przez czytanie" ABC Cała Polska Czyta Dzieciom po przeanalizowaniu opowiadań takich, jak: "Gorzka czekolada", "Z dzieckiem w świat wartości" i "12 opowieści o wartościach" uczestnicy projektu samodzielnie wykonali prezentacje multimedialne o jednej wybranej przez siebie wartości. Zwieńczeniem projektu było nagranie bardzo krótkiego filmu w całości stworzonego i zinterpretowanego przez uczniów. Serdecznie zapraszamy do oglądania. 
  20.12.2018 00:15 | więcej »
 • Zajęcia cykliczne
  W ramach Projektu Wychowanie przez czytanie odbywają się cyklicznie zajęcia dla wyznaczonych grup podczas lekcji etyki. Zagłębiając się w książki takie, jak „Z dzieckiem w świat wartości” i „Gorzka czekolada” uczestnicy zajęć mieli okazję zmierzyć się już z takimi tematami, jak: Świat wartości, Mądrość, Przyjaźń i Wolność. Uchylamy rąbka tajemnicy, z zajęć po przez fotorelację. Śledzić projekt i jego realizację w innych placówkach można na stronie internetowej: https://www.facebook.com/groups/159909187841835/
  30.10.2018 18:32 | więcej »
 • Opis projektu
  Szanowni państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, że w naszej szkole w ramach zajęć lekcji etyki w klasach V,VI,VII,VIII realizowany jest program "Wychowanie przez czytanie" organizowany przez Fundacje ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Zachęcamy do śledzenia zakładki, w której pojawią się zdjęcia z realizacji zajęć a także przygotowane przez uczniów naszej szkoły prezentacje multimedialne, powstałe na podstawie przeprowadzonych zajęć.

  Podstawowe założenia programu to:
  - Przedstawienie uczniom pozytywnych wartości.
  - Wskazanie korzyści płynących z ich codziennego zastosowania.
  - Przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane.
  - Propagowanie czytelnictwa.
  Umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu źródła inspiracji przy podejmowaniu ważnych decyzji.

  Prezentacja_Wychowanie_przez_czytanie_2018.pptx
  Prezentacja_Wychowanie_przez_czytanie_-_Wartosci_lekcja_wprowadzajaca_.pptx


  Opis projektu - http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wychowanie-przez-czytanie-opis-projektu
  Mikser- nie bądź bez wartościowy https://www.youtube.com/channel/UCxPTpjucmPkqzMoSsTdTgYQ

    

   
  07.10.2018 18:49 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć