Fotografia

Kadr, perspektywa, zasada trójpodziału, kompozycja- to nie było łatwe zadanie, ale uczniowie klasy 1c dali radę.
Dzieci dowiedziały się jak rozpoznać zdjęcie udane od nieudanego i chętnie wypowiadały swoje zdanie na ich temat. Gusta bywają różne, dlatego nie było pełnej zgody przy podziale zdjęć na udane i nieudane oraz na te, które nie spełniają wszystkich reguł, ale można je uznać za ładne.
Mnóstwo frajdy sprawiło zadanie, które polegało na wykonywaniu zdjęć z różnej perspektywy: żabiej, na wprost i z lotu ptaka.
Do wykonaniu tego zadania posłużył nam tablet, którego obsługa dla większości była łatwizną. Dzieci dowiedziały się również, że tworzenie kompozycji to nie taka prosta sprawa i trzeba się trochę pomęczyć, aby zdjęcie było jak najlepsze. Dzisiejsze zadania były bardzo wciągające dla całej grupy. Nagroda w postaci kolejnych elementów stroju dla Psotnika sprawiła wiele radości. Kolejny raz zmieniliśmy strój i tym razem mamy "Wąsatka". Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zadanie.