• RAMOWY HARMONOGRAM DNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Rodzaj zajęć

7.00-8.30

Przychodzenie dzieci. Zabawy swobodne w kącikach tematycznych. Gry i zabawy przy stolikach w małych grupach. Zabawy i ćwiczenia utrwalające i wprowadzające do tematyki zajęć przewidzianych na dany dzień. Poranne ćwiczenia ruchowe. Przygotowanie do śniadania.

8.30-9.00

Śniadanie w stołówce szkolnej.

9.00-11.30

Zajęcia dydaktyczne  matematyczne, językowe, przyrodnicze, społeczne, plastyczne, muzyczne realizowane zgodnie z programem dydaktycznym. Zajęcia dodatkowe zgodne z tygodniowym planem zajęć- rytmika, religia, język angielski, gry i zabawy z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Zabawy integracyjne. Zabawy i aktywności dowolne, zgodne z zainteresowaniami dzieci. Przygotowanie do obiadu.

11.30-12.00

Obiad w stołówce szkolnej.

12.00-13.45

Poobiedni odpoczynek przy lekturze książek i czasopism. Rozmowy o zaprezentowanych tekstach. Pobyt na boisku szkolnym- gry i zabawy zespołowe z przyborami oraz indywidualne i w grupach na placu zabaw.  Obserwacje przyrodnicze.

13.45-14.30

Zajęcia tematyczne: z kartami pracy, grafomotoryczne, plastyczne, utrwalające, stymulujące. Zabawy inspirowane zainteresowaniami dzieci.

14.30-15.00

Podwieczorek.

15.00-17.00

Czytanie i przeglądanie książek, albumów i czasopism dla dzieci. Gry i zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, zabawy zespołowe. Czynności porządkowe na stanowiskach pracy i w kącikach zainteresowań.