The greatest wealth is health.

25.09.2023 21:54
      The activities in the workshop are accelerating. Today we started on a healthy note. A cup of raspberry tea with a slice of orange and a couple of spice cloves. To sweeten we used delicious honey. It gave us energy to invent a poem on health.

In the autumn drink lots of herbal tea
      Then you are healthy you are free
      Bees make good honey
      You do not buy medicine you save money

Garlic Honey Sore Throat Remedy.
      Fill a jar made of glass with cloves of garlic . Add liquid honey and leave the mixture for two weeks to infuse. Eat two or three cloves of garlic everyday to prevent diseases.
      Prevention is better than cure.
      Ewa Młynarczyk
    • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY  na rzecz chorego Nikosia i Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

04.04.2023 14:59
      KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
      na rzecz chorego Nikosia i Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Trwa kiermasz wielkanocny na rzecz chorego Nikosia i Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Można nabyć ciasta, babeczki, stroiki świąteczne, torby ręcznie malowane, świeczniki, zajączki, zakładki, mydełka. Prace powstały na lekcjach, w świetlicy, a także w domach.
      W przygotowanie prac bardzo zaangażowały się dzieci i rodzice uczniów.
      Poniżej zamieszczamy zdjęcia
      z przygotowań do kiermaszu:

z kiermaszu:

Bal Karnawłowy

28.03.2023 14:27

Klasy 1-3 pięknie bawiły się podczas tegorocznego Balu Karnawałowego.

Zdjęcia z balu można obejrzeć w Foto albumie:

Dzień Świętego Patryka

26.03.2023 16:29
      Dnia 17 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole irlandzkie święto Dzień Świętego Patryka. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję dowiedzieć się kim był św. Patryk, oglądali filmiki z historyjkami o jego życiu. Poznali również tradycje irlandzkie oraz jak obchodzony jest ten dzień na całym świecie. Młodzież przygotowała symbole kojarzone z tym świętem, tj. zielone koniczynki, skrzaty irlandzkie, kapelusze, garniec złota oraz flagi Irlandii, które zdobiły drzwi naszych sal lekcyjnych.  Tego dnia uczniowie, jak i pracownicy szkoły, przyszli do szkoły ubrani na zielono.
      Odbył się również konkurs na kapelusz irlandzki. Wyniki konkursu są następujące:
      Kategoria klas 1-3:
      I miejsce: Dominik J. klasa 3b,
      II miejsce: Solomina Z. klasa 1a oraz Aleksander R. klasa 3b,
      III miejsce: Kalina T. oraz Lena Z. klasa 1c.

Kategoria klas 4-8:
      I miejsce: Anastasiia P. klasa 4a,
      II miejsce: Emilia M. klasa 4a,
      III miejsce: Jacek B. klasa 4c.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie!

Zespół języków obcych

Tradycje i zwyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych

28.12.2022 15:52
      W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie mieli okazję poznać i przypomnieć tradycje i zwyczaje świąteczne nie tylko w Polsce, ale również w krajach anglojęzycznych. Nauczyciele języka angielskiego przeprawadzali z uczniami lekcje dotyczące zwyczajów świątecznych w Wielkiej Brytanii, młodzież poznała tradycyjne potrawy, brali udział w świątecznych grach i zabawach językowych, przez co poszerzyli zakres słownictwa związnego z Bożym Narodzeniem. Ponadto, na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowywali słowniczek wyrażeń związanych z Bożym Narodzeniem - wykonywali obrazki podpisując je po angielsku. Słowniczek został zaprezentowany uczniom naszej szkoły w postaci gazetki ściennej na szkolnym korytarzu. Została również zorganizowana wymiana kartek świątecznych ze Szkołą Podstawową nr 30 w Rzeszowie. Uczniowie klas 4b i 4c przygotowali kartki z życzeniami w języku angielskim do wysłania swoim kolegom i koleżankom ze szkoły w Rzeszowie, jak również otrzymali kartki od nich.