• Warsztat w ramach Programu Kto na ochotnika – Wolontariat w szkole.

• 08.03.2020 19:02
      • Uczniowie naszej szkoły od września tego roku biorą udział w Warszawskim Programie „Kto na ochotnika - wolontariat w szkole”. „Kto na ochotnika” to program zakładający rozwój warszawskiego wolontariatu uczniowskiego na rzecz rówieśników, szkoły oraz lokalnego środowiska. Uczestniczące w programie szkoły są wspierane w planowaniu i prowadzeniu szkolnego wolontariatu w taki sposób, by przynosił on największe korzyści zarówno zaangażowanym uczniom i uczennicom, jak i lokalnej społeczności; odpowiadał różnorodnym potrzebom i zainteresowaniom młodzieży oraz odbywał się zgodnie ze standardami wolontariatu oraz zasadami prawnymi.”

• W piątek 24.01.2020r. grupa uczniów naszej szkoły należących do Szkolnego Koła Wolontariatu brała udział w warsztacie poprowadzonym przez koordynatora Programu pana Andrzeja Jamiołkowskiego. Warsztat miał na celu zintegrowanie grupy wolontariuszy i opiekunów. Rozmowę o celach programu i samej idei wolontariatu. Na koniec zajęć zostały opracowane różnorodne pomysły, które mamy nadzieje uda nam się zrealizować w najbliższej przyszłości. Zajęcia zdecydowanie zmotywowały nasdo dalszego działania. Mamy nadzieje na wsparcie z Państwa strony.
        Tekst: Paulina Piasecka-Bartczak
        Foto: Agnieszka Grzesik