• „Między nami kobietkami”

• 13.12.2019 13:07
      •  W dniu 11.12.19r. w Szkole Podstawowej nr 187 przeprowadzono kolejną edycję programu „Między nami kobietkami”. W spotkaniu z prelegentką panią Moniką Maciejewską wzięły udział uczennice klas szóstych.

Celem programu jest zwrócenie uwagi dziewcząt na problemy okresu dojrzewania, zmiany fizyczne jakie zachodzą w ich ciele, ale przede wszystkim na zmiany jakie zachodzą w ich psychice. Dziewczęta w tym wieku nie tylko zauważają, że zmieniają się proporcje ich ciała, ale też doświadczają nieznanych im dotąd emocji i uczuć, mają problemy z „huśtawką” nastrojów. Często dziewczynki wstydzą się lub nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach z dorosłymi lub też po prostu nie wiedzą jak taką rozmowę zacząć.

• Pani Monika Maciejewska, z którą szkoła współpracuje, w sposób bardzo fachowy, a jednocześnie przystępny dla młodych słuchaczek wyjaśniła najczęstsze problemy okresu dojrzewania oraz udzieliła cennych wskazówek jak dziewczynki powinny sobie radzić w trudnych sytuacjach. Uczennice na koniec prelekcji otrzymały broszurki edukacyjne, jak również próbki produktów firmy Always.

Tekst/zdjęcia:  Karolina Kraszewska