• Teatr Syrena kl. 3b

01.12.2017 22:21

22 listopada uczniowie klasy 3b wybrali się do Teatru Syrena na spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Tę powieść o małych mieszkańcach osady Bullerbyn zna niemal każdy, gdyż to jedna z  ulubionych książek dzieciństwa wielu pokoleń.

Wystawa fotograficzna "Zagrożone gatunki zwierząt"

01.12.2017 22:21
      W piątek 3.11.2017 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami  p. Agnieszką Grzesik i p. Pauliną Piasecką-Bartczak w ramach zajęć z etyki udała się na wystawę fotograficzną "Zagrożonych gatunków zwierząt National Geographic Photo Ark". Jest to największa wystawa o zagrożonych gatunkach. Przedstawione zostały na niej wybrane zdjęcia fotografa i członka Towarzystwa National Geographic - Joela Sartore. Ponadto ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę. Była pokazywana już w 60 miejscach na całym świecie.

Biblioteka Publiczna - teatrzyk Kamishibai kl.2a

19.11.2017 21:31
      W październiku klasa IIa, w Bibliotece Publicznej przy ulicy Duracza, uczestniczyła w teatrzyku Kamishibai (Papierowy Teatr). Dzieci obejrzały i wysłuchały przedstawienia „Legenda o Skarbniku”. Bohaterem legendy był mały chłopiec, ciężko pracujący w kopalni węgla kamiennego. Za swoją uczciwą pracę został wynagrodzony przez skarbnika kopalni.
      Po zakończeniu przedstawienia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie za pomocą kredek rysowały dalszy ciąg przygód bohatera. Następnie prezentując swoje prace w teatrzyku Kamishibai, opowiadały o tym, co narysowały. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia związane ze sztuką.

Teatr Kamienica kl. 4

01.12.2017 22:22
      15 listopada klasy IV a,b,c wraz z wychowawcami oraz opiekunami wybrały się do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Uczniowie mogli podziwiać romantyczną, osobliwą dziewczynę, która walczy o swoje marzenia, roztaczając wokół siebie wielką radość i miłość. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na wszystkich twarzach śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Ania wzruszyła nas swoją historią. Obdarzona bujną wyobraźnią rozgadana rudowłosa dziewczynka zaraziła widzów optymizmem i zapewniła im dobrą zabawę. Spektakl podobał się zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wystawa "Zagrożone zwierzęta" kl. 3c

01.12.2017 22:22

Dnia 15 listopada klasa IIIc wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrała się na  PGE Narodowy na wystawę ,,Zwierzęta zagrożone".