Fabryka Elfów kl. 3d

13.12.2017 19:04
      5 grudnia klasa 3d została zaproszona do zabawy w świątecznym klimacie w Wielkiej Fabryce Elfów. Na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja Elfy oprowadziły nas po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Wzięliśmy udział w świątecznych przygotowaniach, pomagaliśmy Elfom skompletować niedokończoną zabawkę. Pisaliśmy i wysyłaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Wiele radości sprawiły nam aktywności ruchowo - zręcznościowe, a także ciekawe zagadki logiczne i zadania edukacyjne. Oczywiście nie mogło zabraknąć spotkania ze Świętym Mikołajem. Podróż po Fabryce Elfów i związane z nią atrakcje na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Klasa 3a w Planetarium

13.12.2017 19:07
      W dniu 23 listopada klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Planetarium. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda Ziemia z wnętrza statku komicznego, poznać mechanizm działania systemu GPS, a także dowiedzieć się dlaczego na biegunie północnym i południowym jest tak zimno.

3a w Fabryce czekolady Wedel

05.12.2017 10:36
      W dniu 30 listopada klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Wedel. Uczniowie mogli obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb, spróbować produktów firmy Wedel, a także zobaczyć jak wygląda produkcja czekolady. Na koniec wycieczki uczniowie otrzymali słodkie upominki.

Fabryka Bombek kl. 3b

04.12.2017 00:19
      Uczniowie klasy 3b odwiedzili Fabrykę Bombek, gdzie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Na początku zostaliśmy zaproszeni do dmuchalni, w której pracownik ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzał różne kształty. Następnie udaliśmy się do srebrzalni, czyli do miejsca, gdzie bombki poddaje się procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Na koniec przeszliśmy do dekoratorni, czyli miejsca, w którym każde dziecko wykonało swoją bombkę.

Lekcja multimedialna w Kinotece kl. 7b

10.12.2017 16:10
      Dnia 30 listopada 2017r. klasa 7b wraz z wychowawcą i opiekunem wybrała się do Kinoteki na lekcję multimedialną pt. "Jak oni to zrobili?" czyli o efektach specjalnych. Uczniowie dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Po lekcji uczniowie obejrzeli film "Gra Endera".