• Wioska "Pod Kogutem" kl. 3b, 3d

06.07.2018 18:51
      W środę, 6 czerwca uczniowie z klas 3b i 3d wybrali się na całodniową wycieczkę do Wioski ,,Pod Kogutem” . Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy mini zoo. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych. Zwiedziliśmy skansen maszyn rolniczych oraz robiliśmy masło starą metodą ręczną. Na „łące zabaw” pod okiem instruktora odbyły się animacje sportowe. Pod koniec pobytu gospodarze poczęstowali nas pieczonymi kiełbaskami z chlebem i masłem. Wycieczka udała się, miło spędziliśmy czas na łonie natury.

• Muzeum Archeologiczne kl. 3b

06.07.2018 18:50
      Uczniowie klasy 3b zwiedzili Muzeum Archeologiczne. Uczestniczyliśmy w zajęciach tematycznych „W średniowiecznym skryptorium”. Pani przewodnik opowiedziała, co robili benedyktyni w skryptorium. W czasie warsztatów poznaliśmy prace skryby i podstawowe pojęcia związane z książką pisaną ręcznie. W dalszej części pisaliśmy gęsim piórem i  zdobiliśmy swoje inicjały.

Papugarnia kl. IIId

26.04.2018 19:29
      W kwietniu wybraliśmy się do Papugarni. Podziwialiśmy i karmiliśmy różnorodne gatunki papug, które okazały się bardzo ciekawskie i towarzyskie.

Manufaktura Czekolady kl. III b

23.04.2018 19:13
      Podczas wycieczki do Manufaktury Czekolady zagłębiliśmy się w tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje czekolada, a następnie stworzyliśmy własną tabliczkę czekolady, z którą później wróciliśmy do szkoły.

Manufaktura Cukierków kl. III d

18.04.2018 21:14
      Ponieważ uwielbiamy słodycze i lizaki, zwłaszcza te o intensywnych kolorach, smakach oraz wzorach, wybraliśmy się do Manufaktury Cukierków, by zobaczyć sposób ich wykonywania bez użycia maszyn, na podstawie receptury XVII w. Poznaliśmy słodycze w ponad 100 smakach! Na pamiątkę dostaliśmy słodkie upominki, dzięki którym łatwiej było nam pożegnać się z tym bajecznie słodkim miejscem po obejrzeniu bardzo ciekawego pokazu wykonania ręcznie wykonywanych słodkości:) Z pewnością wrócimy tam ponownie!