Muzeum Pałacu w Wilanowie

15.11.2019 16:00
      2 października 2019 roku klasa V c pojechała na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana w Wilanowie na lekcję historyczną „Z wizytą u króla”. Uczniowie zwiedzili wspaniałe wnętrza pałacowe. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o zasługach króla Jana III Sobieskiego dla Polski. Piątoklasiści  zobaczyli strój szlachecki z epoki baroku. Jeden z chłopców został przebrany w kontusz. Dzieci poznały  życiu codzienne rodziny królewskiej. Grupa odbyła przechadzkę po parku pałacowym urządzonym w stylu francuskim. Cała klasa wróciła z wycieczki bardzo zadowolona.
      Tekst: Małgorzata Jędrusik
      Małgorzata Jaczewska

Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego

15.11.2019 16:00
      17 września b.r. klasa V c pojechała na wycieczkę do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie na lekcję w terenie pt. „Las”. Pogoda tego dnia była bardzo ładna. W oczekiwaniu na zajęcia dzieci bawiły się na placu zabaw. Pani przewodnik prowadziła uczniów szlakami parku opowiadając o typach lasu, które mijała wycieczka. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, każda grupa miała wyznaczone zadania dotyczące rozpoznawania gatunków drzew rosnących wokół. Uczniowie wdrapali się także na wydmę zwaną Górą Ojca. Tam także organizatorzy lekcji przygotowali dla nich zadania przyrodnicze. Następnie cała klasa zjadła drugie śniadanie i wróciła na przystanek autobusowy. Mimo zmęczenia, grupa przeszła około 6 km, piątoklasiści wrócili zadowoleni ze wspólnej wyprawy do lasu.

Tekst: Małgorzata Jędrusik
      Małgorzata Jaczewska

Niewidzialna Wystawa

10.10.2019 20:37
      4 października grupa uczniów, uczęszczających na zajęcia z etyki odwiedziła niepowtarzalne miejsce jakim jest Niewidzialna Wystawa.
      „Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…” – piszą organizatorzy wystawy. Tylko takie doświadczenie pozwala zrozumieć rzeczywistość ludzi, którzy naprawdę nic nie widzą. Uczy jak być empatycznym wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.
      15 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, znany też jako Dzień Białej Laski. Takie święto to dobry powód, aby odwiedzić tę wystawę. Szczerze do tego zachęcamy. Wybierzcie się tam Państwo całą rodziną.

Autor tekstu i zdjęć: Paulina Piasecka - Bartczak

Wykopki we wsi Ciszyca

02.10.2019 19:41
      W dniu 17 września wszystkie klasy 2 pojechały na wykopki do wsi Ciszyca pod Warszawą. W trakcie wycieczki dzieci miały możliwość obejrzeć gospodarstwo rolne oraz dowiedzieć się jak wygląda praca na roli. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zbieraniu ziemniaków, buraków i kapusty. Po ciężkiej pracy pożywiliśmy się kiełbaskami z grilla oraz plackami ziemniaczanymi.

Firma GastroTeam zorganizowała również zabawę dla dzieci jaką były skoki w workach. Dzięki gościnności Gospodarzy wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni z własnoręcznie zebranymi warzywami.

autor tekstu i zdjęć: Ewa Lisiowska

Warsztaty Czekoladowe

02.10.2019 19:18
      We wtorek 24 września klasa 3a była na Warsztatach Czekoladowych, podczas których dzieci dowiedziały się o walorach zdrowotnych i smakowych różnych rodzajów czekolady. Każdy "kuchcik" wykonał swój własny wyrób z czekolady i otrzymał dyplom "Mistrza czekolady".

autor tekstu i zdjęć: Lidia Romańska