Mikołajki w Papugarni kl. 5b

20.12.2018 00:38
      Wycieczka do egzotycznego świata papug okazałą się dla nas niezapomnianą przygodą. Większość uczniów po raz pierwszy mogła tak blisko podziwiać papugi, dotknąć je a nawet pogłaskać. Ku naszemu zdziwieniu, te wyjątkowe zwierzęta wcale się nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie, siadały na głowach, ramieniu. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Nie spodziewaliśmy się, że ich dzioby są tak silne. Można to było odczuć kiedy odbierały nam pojemniki z karmą. Pierwsze wrażenia dotyku pazurów na ciele, zastąpiła ciekawość i chęć przyjrzenia się z bliska tym pięknym ptakom. Ten bezpośredni kontakt z naturą wprawił nas w radosny nastrój na cały dzień!

Zamek Królewski kl. 2a

19.11.2018 17:44
      9 listopada klasa IIa była w Zamku Królewskim na lekcji pt. „Władziu nie grzmij, czyli burza w beczce”. Podczas zajęć obejrzeliśmy przedstawienie. Spektakl był zabawną opowieścią, snutą przez opiekunkę o królewiczu Władysławie IV, który chciał zostać komediantem. Później przewodniczka opowiedziała nam historię Zamku. Na zakończenie dzieci wykonały zadanie plastyczne- maski.

Cmentarz Powązkowski kl. 2a

14.11.2018 22:35
      We wtorek, 30 października klasa IIa wybrała się na Cmentarz Powązkowski. Dzieci odwiedziły groby znanych osobistości oraz nieznanych i często zapomnianych patriotów, gdzie zapalili znicze.

Lekcja etyki w kinie

07.11.2018 23:28
      W piątkowe popołudnie w ramach zajęć etyki grupka uczniow klas 7 i 8 wybrała się do Cinema City Bemowo. Krótka wycieczka była świetną integracją grupy i okazją do spędzenia miło zajęć. W ramach programu dzięki prelekcji bajki bardziej mogliśmy zrozumieć pojęcie akceptacji, inności i przyjrzeć się miłości. Podczas wyjścia nie brakowało śmiechu i aprobaty uczestników.

Niewidzialna wystawa 5a, 5b, 5c, 6c

30.10.2018 18:19
      25 i 29 października odbyły się wycieczki przedmiotowe w ramach zajęć etyki z grupami uczniów mieliśmy okazję odwiedzić niesamowitą „Niewidzialną wystawę” przy Alejach Jerozolimskich. 15.10 Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, znany też jako Dzień Białej Laski, co było doskonałym pretekstem do odwiedzenia tej niestandardowej wystawy.
      „Niewidzialna Wystawa” to wyjątkowa ekspozycja i niesamowite doświadczenie, którego można zakosztować za pomocą zmysłów. Podczas  wystawy można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą innych zmysłów, takich jak słuch, węch, czy smak.