Centrum Nauki Kopernik

28.05.2019 20:49
      Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia z etyki udała się do najlepiej rozwiniętego pod względem edukacyjnym miejsca w Warszawie jakim jest Centrum Nauki Kopernik. Miejsce z wieloma inspirującymi zagadnieniami i miejscami, którego celem jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi wspaniałe wpisuje się w tematykę zajęć z etyki. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zaskoczeni edukacyjną sferą tego miejsca. Na pewno warto odwiedzić je po raz kolejny!

Warsztaty w Muzeum Żydów Polskich

28.05.2019 20:30
      15 maja br. grupa łączona uczniów uczęszczających na zajęcia etyki wybrała się wraz z opiekunem na warsztat do Muzeum Żydów Polskich zatytułowany: „Jak pięknie się różnic”. Edukatorka Muzeum Polin przedstawiła ciekawe zajęcia ukazujące treści, które mówią nam pod jakimi względami się między sobą różnimy a jakie cechy mamy wspólne. Zaznaczając oczywiście role szacunku względem jednostki.
      Druga część zajęć miała charakter bardziej praktyczny uczestnicy z mapkami i różnymi zadaniami mieli odnaleźć odpowiedzi na zadane pytania na wyznaczonej części wystawy. Cały warsztat miał bardzo dobry wpływ na uczestników i poukładał im w głowie różne znaczące w naszym żuciu kwestie.

Zajęcia muzyczno - plastyczne w SCEK kl. 8b

10.05.2019 21:09
      Uczniowie kl. 8b wzięli udział w zajęciach Słucham i maluję w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Uczniowie najpierw uczestniczyli w „Poranku Muzycznym” pt. "Kręć się, kręć, wrzeciono... - poznajemy twórczość Stanisława Moniuszki", a następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez artystę plastyka.

Lekcja w ZOO kl. 8b

26.01.2019 20:59
      14 stycznia klasa 8b wybrała się na lekcję o gadach do Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje tych zwierząt oraz podstawy ich hodowli w domu. Podczas zajęć uczniowie mieli kontakt z żywymi zwierzętami oraz eksponatami (wylinki, pancerze żółwi).
      Po lekcji udaliśmy się na spacer po najciekawszych miejscach Ogrodu. Odwiedziliśmy  m.in. akwarium, ptaszarnię, małpy człekokształtne, słonie, gady, rekina i hipopotama, niedźwiedzia polarnego.

Muzeum Etnograficzne kl.5a

17.01.2019 00:11
      19 grudnia 2018 r. poszliśmy na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Na wstępie przywitała nas figura Miku Hatsune, która miała 180 centymetrów! Była śliczna, ale nie nią mieliśmy się zajmować.
      Przyszliśmy na warsztaty, na których robiliśmy ozdoby świąteczne. Uczyliśmy się o historii oraz tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach, np. Meksyku czy Rosji. Rozmawialiśmy również o polskich symbolach Bożego Narodzenia, np. łańcuchu, bombkach czy gwieździe. Po zajęciach pani wychowawczyni zabrała nas do kawiarni, żeby coś zjeść i się napić. Następnie wyruszyliśmy na pl. Piłsudskiego, gdzie widzieliśmy zmianę warty. Stamtąd poszliśmy spacerem do metra przez Ogród Saski.
      To była bardzo interesująca wycieczka, na której zdobyliśmy wiedzę na temat zwyczajów świątecznych w innych krajach, a także poznaliśmy lepiej nasze miasto.