Centrum Pieniądza kl. III d

18.04.2018 19:31
      W piękny wiosenny poranek klasa 3 "d" wybrała się do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego na zajęcia pt. "5 x pieniądz". W czasie zajęć uzyskaliśmy odpowiedź na następujące pytania: Skąd się wzięły pieniądze? Jak wyglądały dawniej? Jakie przedstawienia znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych? Czy monety zawsze są okrągłe? Zajęcia uatrakcyjniły  metody interaktywne oraz  karty zadań  przygotowane dla każdego uczestnika zajęć. Po obejrzeniu wystawy Centrum Pieniądza NBP,  mogliśmy spróbować podnieść ważącą niemalże 13 kg sztabę złota!

Kinoteka w PKiN kl. Ia

14.04.2018 20:06
      Dnia 6 kwietnia klasa Ia była na wycieczce w warszawskiej ,,Kinotece'' w PKiN. Dzieci uczestniczyły w lekcji o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu oraz w projekcji filmu animowanego: ,,Munio - Strażnik Księżyca''.

• Wystawa w Muzeum Narodowym kl. 7b

10.04.2018 14:32
      28 marca klasa 7b wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Muzemum Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. "Wirtuoz i polityk, czyli niezywkły człowiek na niezwykłe czasy". Uczniowie zapoznali się z działalnością polityczną i kulturalną Ignacego Paderewskiego oraz obejrzeli dzieła sztuki jakie złożyły się na dar Paderewskiego dla Muzeum m.in. koncertowy fortepian, portret Paderwskiego, kolekcję sztuki dalekowschodniej.

Las Młociński kl. IIIb

11.03.2018 22:22
      My, uczniowie z klasy 3b chcieliśmy dowiedzieć  się, czy las zimą śpi. W tym celu wybraliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Lasu Młocińskiego.  Na miejscu spotkaliśmy panią Leśnik, która zabrała nas na spacer leśnymi dróżkami.  Uczyliśmy się rozpoznawać  ślady i tropy rożnych zwierząt. Zobaczyliśmy paśnik, czyli  drewnianą konstrukcję, która w okresie zimowym służy do dokarmiania leśnych zwierząt. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę. Spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknego, zimowego lasu.

Zamek Królewski kl. IIIa

25.02.2018 20:25
      W dniu 19 lutego klasa 3a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcje pt. Rycerze i ich zwyczaje. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. kiedy pojawili się rycerze, jakie mieli obowiązki oraz co mogli dostać w nagrodę za swoją służbę. Dzieci poznały podstawowe techniki władania mieczem, a także mogli przymierzyć wybrane elementy rycerskiej zbroi.