Poranek Muzyczny w SCEK

15.11.2017 18:25

W październiku uczniowie klasy 3b wzięli udział w „Poranku Muzycznym”  w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu pt. „Zagraj ze mną na klarnecie – grupa instrumentów dętych drewnianych” mieli okazję posłuchać gry na flecie, oboju, klarnecie, fagocie, saksofonie i fortepianie w wykonaniu uczniów warszawskich szkół muzycznych.  Po koncercie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w których po wprowadzeniu teoretycznym przez panią plastyk wykonały swoje dzieła -  okładki do płyty.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - Powązki Wojskowe

12.11.2017 00:47

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości  klasa 3b wraz z przedstawicielami Małego Samorządu Uczniowskiego udała się 7 listopada do miejsc Pamięci Narodowej, znajdujących się na Powązkach Wojskowych.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - pomnik Józefa Piłsudskiego

12.11.2017 00:37
      W przededniu Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości delegacja uczniów naszej szkoły złożyła wieniec pod pomnikiem Twórcy Państwa Polskiego - Józefa Piłsudskiego. Na biało - czerwonej szrfie widnieje napis "Wielkiemu Polakowi - Szkoła Podsawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza".
    • Wycieczka na wydział biologii Uniwersytetu Warszawskiego kl. 5c

11.11.2017 14:10
      W listopadzie klasa 5c wybrała się na wydział biologii Uniwersytetu Warszawskiego na lekcję pt. "Świat owadów -  anatomia, morfologia i rozwój". Uczniowie mieli okazję obejrzeć różne gatunki owadów, hodowanych w laboratorium Zakładu Fizjologii Zwierząt, WB UW oraz prześledzić ich cykle rozwojowe.

• Ścianka wspinaczkowa kl.5c

11.11.2017 13:56

W październiku klasa 5c wybrała się na wycieczkę, na której uczniowie mieli możliwość kształtowania sprawności fizycznej. Uczniowie przez ponad godzinę wspinali się po specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych ścianach. Na koniec każdy mógł spróbować skoku na banana i przejść po balach ustawionych kilka metrów nad ziemią.