Aktualności
Życzenia Świąteczne
Konkurs Najpiękniejszy Anioł
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Najpiękniejszy Anioł".
9Niezmiernie miło jest nam ogłosić wyniki Konkursu plastycznego na "Najpiękniejszego anioła"
Klasy I-III
I miejsce Aurelia Ż., Liliana S., Wiktoria M.
II miejsce Basia W., Maja W.,
III miejsce Ania W., Szymon A.
Wyróżnienie Marta M., Ala K. , Julia M., NN
Klasy IV-VI
I miejsce Ania P.
II miejsce Kasia K.
Wyróżnienie Antoni K., Maciej K.
Dziękujemy za udział w konkursie :)
Życzenia Świąteczne od Pracowników Naszej Szkoły
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr187 składają Państwu najserdeczniejsze życzenia- szczegóły w filmie 🙂
Wyniki V Dzielnicowego Konkursu "Wierszyki Łamiące Języki"
Z wielką radością publikujemy wyniki V Dzielnicowego Konkursu "Wierszyki Łamiące Języki".
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i nadesłanie filmów z prezentacjami recytacji wierszy. Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego powodzenia w Nowym Roku 2021.
Organizatorki:
Małgorzata Górska
Anna Jabłonowska
Marta Jakubowska
Lidia Romańska
Katarzyna Rus
Świąteczne życzenia od Szkolnego Wolontariatu
Szkolny Wolontariat pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, spokoju, uśmiechu i dobrego czasu z rodziną! Zachęcamy do oglądania filmu :)
Wyniki konkursu: "Świąteczna ozdoba choinkowa"
Cieszy nas to, że tak chętnie wzięliście udział w konkursie plastycznym pt. "Świąteczna ozdoba choinkowa", tworząc własne ozdoby. Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego wybrali spośród nadesłanych prac te, które teraz będą zdobić także stronę naszej szkoły. Wyniki konkursu są dostępne w filmie:
Życzenia świąteczne
Mikołajki w ramach Akademii Przyszłości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w ramach Akademii Przyszłości .
2Mikołajkowe wsparcie dla bajkowych postaci udzielone przez dzieciaki z Akademii Przyszłości!!
W dniu 05 grudnia w ramach działań Akademii Przyszłości spotkali się
tutorzy z swoimi podopiecznymi, aby świętować Mikołajki.
Ze względu na pandemię podzielilili się w małe podgrupy,
które na terenie szkoły rozwiązywali różne ciekawe zadania świąteczne.
Dzieciaki się spisały na medal!!
Pomogły (miedzy innymi) reniferowi przejść test sprawnościowy, śnieżynce uratować Gwiazdę Betlejemską a elfowi przygotować łańcuch choinkowy.
Nie obyło się bez prezentów od Świętego Mikołaja, które zostały nam podarowane przez anioła o dobrym sercu. Każdy może bowiem zostać Świętym Mikołajem.
Dla nas z Akademii Przyszłości nim były te dzieciaki, które dały nam masę radości w ten wyjątkowy czas.
Cały zespół tutorów Akademii Przyszłości na Bielanach, życzy wszystkich Spokojnych
i wymarzonych Świąt Bożego Narodzenia!!
Kalendarz adwentowy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kalendarz adwentowy.
10Przedstawiciele Samorządu Szkolnego Składają Najszczersze
Podziękowania
Za udział w szkolnym wyzwaniu
za własnoręcznie wykonany
Kalendarz Adwentowy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zabawie!
Opiekunowie SU
Konkurs plastyczny Jesień w moim mieście
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny Jesień w moim mieście.
1Szkolny Konkurs Plastyczny Jesień w moim mieście odbył się w naszej szkole w dniach 3 listopada do 3 grudnia 2020 r. Wyniki konkursu zostały ogłoszone dnia 14 grudnia.
Laureatami zostali:
W kategorii klas 1-3:
1 miejsce - Ania W. - kl.1b
2 miejsce - Basia W. - kl.2c
3 miejsce - Łucja K. - kl.2bW kategorii klas 4-8:
1 miejsce - Marlena D. - kl.6e
2 miejsce - Helena R. - kl.6e
3 miejsce - Hania K. - kl.6eWYRÓŻNIENIA:
1.Nataniel A.- kl.6e
2.Liliana S. - kl.7bWszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom konkursu.
Dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, uczniowie otrzymają po powrocie do szkoły z nauczania zdalnego.
Organizator konkursu:l
Małgorzata Bańczyk
"SZKOŁA DO HYMNU"
Projekt Mali Matematycy w 1a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt Mali Matematycy w 1a.
3Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą- Sylwią Bobrowską i nauczycielem wspomagającym- Moniką Stapińska biorą udział w projekcie: ,, Mali matematycy . Gdzie kryje się matematyka?” Realizujemy w ciągu roku szkolnego dwa wybrane scenariusze, integrujące klasę, a potem sześć wybranych przez nauczyciela- związanych z tematem projektu.
Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki kalendarza, astronomii, biorą udział w zabawach, wykonują eksperymenty, oglądają filmiki. W czasie lekcji poznają i tworzą urządzenia do mierzenia czasu: zegar słoneczny, klepsydrę, wahadło, uczą się sposobów zapisu i przedstawiania czasu. Zajęcia te są okazją do omówienia zagadnienia różnic czasowych na świecie. W czasie lekcji uczniowie poznają różne możliwości pomiaru, bez użycia narzędzi, a także dawne miary handlowe. Podczas zabawy w targ trenują myślenie logiczne, a tworzenie pomiarów z użyciem papieru toaletowego jest okazją do rozwijania kreatywności i współpracy. Dzieci zostają również wprowadzenie w świat geometrii, poznają różnice między figurami płaskimi, a przestrzennymi, sprawdzą, czym charakteryzują się ostrosłupy i graniastosłupy i w jaki sposób powstają ich nazwy. W pogłębieniu wiedzy pomagają liczne aktywności: zagadki, budowanie modelu kostki przy użyciu siatki geometrycznej, budowanie konstrukcji z klocków ( różne rodzaje).Uczniowie dzięki aktywnościom tj. zabawy ruchowe, rysowanie labiryntów- dowiadują się , jak poprawnie formułować i odczytywać instrukcje , dotyczące przemieszczania się ludzi i przedmiotów. Wiem od rodziców, że dzieci bardzo lubią te zajęcia.
Zima w Mieście
Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy
do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.
W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów. Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe w Warszawie.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony
kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Zapraszamy!
Magia świąt puka do drzwi naszej szkoły
Choinka
Pomimo pandemii - My się nie poddajemy i już czekamy ochoczo na przyjście Świąt. Jak co roku przy szkolnym sekretariacie stanęła bogato ubrana choinka. Dzięki udekorowanemu drzewku nasza szkoła już nabiera magii. A czy wiecie skąd wzięła się tradycja ubierania choinki? Zwyczaj ubierania choinki na Święta Bożego Narodzenia przywędrował do nas z Niemiec na początku XIX wieku.W wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności. Jako drzewko bożonarodzeniowe, pojawiło się w XVI wieku, lecz prawdopodobnie już wcześniej występowało jako rajskie “drzewo dobrego i złego” w misteriach o Adamie i Ewie, wystawianych w wigilię Bożego Narodzenia. Dawnymi, tradycyjnymi zdobieniami choinkowymi były ciastka, pierniczki (wypiekane często w kształcie serc), orzechy, małe, czerwone tzw. rajskie jabłuszka, własnoręcznie wykonywane w czasie adwentu ozdoby z bibuły, kolorowych papierów, piórek, wydmuszek, słomy i źdźbeł traw, kłosów zbóż itp. Na gałązkach w wieczór wigilijny zapalano świeczki i tzw. zimne ognie. Współcześnie, w zależności od kraju, ubiera się je nieco inaczej. Dekoruje się choinkę bombkami, cukierkami, papierowymi ozdobami (jak dawniej), srebrnymi i złotymi włosami anielskimi. W większości krajów drzewko ubiera wspólnie cała rodzina w dzień wigilijny. W foto galerii znajdziecie więcej zdjęć.
Tekst i Foto: Paulina Piasecka-Bartczak
„ZIMA W MIEŚCIE” 2021
Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Zima w mieście odbędzie się w dniach 4.01.2021 r. - 15.01.2021 r.
Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
W okresie ferii warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające na stałe w stolicy będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00
i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się
z zasadami oraz harmonogramem zapisów.Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
w Warszawie.Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Zapraszamy!
Wyniki szkolnego etapu konkursu WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI
Wyniki szkolnego etapu konkursu WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI.
Klasy I:
1. Aleksandra R., kl. 1a
2. Anna W., kl. 1b
3. Ignacy P., kl. 1a
Klasy II-III:
1. Gabriel K., kl. 2b
2. Mikołaj S., kl. 2a
3. Alicja P., kl. 2b
Gratulujemy!
Bielańskie Mikołajki
Archiwum Aktualności