• Wyniki - konkurs ofert

• Uprzejmie informujemy, że dnia 28 czerwca 2023 r. dokonano otwarcia ofert dotyczących zadania: „Konkurs ofert na najem lokalu użytkowego i organizację punktu zbiorowego żywienia w Szkole Podstawowej nr 187 im. A. Mickiewicza w Warszawie”.

Jako Najemcę lokalu użytkowego i organizację punktu zbiorowego żywienia w Szkole Podstawowej nr 187 im. A. Mickiewicza w Warszawie wybrano firmę:

Szwajcarka Marcin Sikorski

Warszawa 01-513

ul. Felińskiego 15

• Akcja "Lato w Mieście" 2023

• ZAPISY NA AKCJĘ  „LATO W MIEŚCIE 2023”

Szanowni Państwo wolne miejsca na tegoroczną akcję Lata w mieście są jeszcze w terminie 17.07- 21.07.2023r. (I turnus) !

W terminiach 24.07-28.07.2023r. i 31.07 - 4.08.2023r. - brak wolnych miejsc! Możemy wpisać dziecko na listę rezerwową!

W przypadku chęci zapisania dziecka prosimy o kontakt za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres: latowmiescie.sp187@eduwarszawa.pl

Rekrutacja uzupełniająca rozpoczyna się 20.06.2023r. w godz. 12-17.

Numery kont do wpłat
            wyżywienie: Szwajcarka

72 1940 1076 3017 2447 0055 0000

opieka: SP 187

adres e mail do kontaktu: latowmiescie.sp187@eduwarszawa.pl

Warszawska Akcja Lato w Mieście 2023

W naszej szkole Akcja Lato w Mieście będzie odbywać się 17.07- 04.08.2023r.

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji Lato w Mieście. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji Lato w Mieście 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 - zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji Lato w Mieście 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Zapraszamy!

• Szkolne koło wolontariatu i cała społeczność szkolna ma powody do dumy!

• Szkolne Koło Wolontariatu otrzymało zaszczytny tytuł w kategorii inicjatywa międzypokoleniowa, gdzie opisane zostały działania wolontariatu, które były organizowane były wraz z całymi pokoleniami rodzin lub dla całych pokoleń. Między innymi opisana została inicjatywa społecznego malowania ogrodzenia wokół szkoły i przedstawienie "Rzepka".

• FINAŁ AKCJI "ROWEROWY MAJ"

• Społeczność szkolna zaprasza serdecznie na piknik, który odbędzie na terenie naszej szkoły i Parku Herberta. Przygotowaliśmy wiele atrakcji.  Dzięki nim można będzie miło spędzić czas. Do zobaczenia :)

• Wyniki konkursu "Kiedy mój bliski zachoruję, mogę..."

• Barbara W. uczennica klasy IV zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Ośrodek Hospicjum Domowe Ksieży Marianów. Basia ma talent  i wielkie serce. Sedrecznie gratulujemy!!!

Nagrody sfinansowała Fundacja PZU.

• Zalecenia od Prezydenta m.st. Warszawy

• Zalecenia zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa i ochronę dzieci przed krzywdzeniem powstały zalecenia dotyczące bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i ich ochrona przed krzywdzeniem jest bardzo ważnym zadaniem realizowanym przez jednostki/placówki lub w ramach innej formy działalności, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę w tym obszarze i uwzględnić proponowane zalecenia w programach, regulaminach i codziennej praktyce.

Zalecenia te mają się przyczynić do wzmocnienia działań służących tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego dzieciom środowiska. Celem zaleceń jest podniesienie świadomości personelu zajmującego się opieką, wsparciem, wychowaniem i nauką dzieci i młodzieży co do tego zagadnienia i uwrażliwienie na wszelkie nieprawidłowości związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

zalecenia.pdf