• Loteria pluszaków

• „Nie liczy się to ile posiadasz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

W dniu 30 listopada odbyła się loteria pluszaków. Zainteresowanie było ogromne. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję. Zgromadzone środki pozwolą na przygotowanie paczki świątecznej dla dzieci przebywających w Domu dziecka na Bielanach.

• Wierszyki łamiące języki - wyniki

• Laureatami VII dzielnicowego konkursu recytatorsko-aktorskiego WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI zostali:

Kategoria I - oddziały przedszkolne

1. Zofia G. SP 187

2. Antoni W. SP 369

3. Matylda P. P 301

3. Zofia M. SP 187

3. Alicja M. SP 369

3. Wojciech Sz. P 181

Kategoria II - klasy pierwsze

1. Nadia M. SP 214

2. Oliwia W. SP 214

3. Jan C. SP 187

Kategoria III - klasy drugie i trzecie

1. Luiza T. SP 369

2. Ignacy P. SP 187

2. Amelia G. SP 214

3. Krzysztof G. SP 187

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do konkursu.

• Za nami cudowny wieczór Pieśni Patriotycznej

• W listopadowe popłudnie w naszej szkole odbył się cudowny i nastrojowy wieczór Pieśni Patriotycznej. Nie zabrakło znakomitych gości takich jak: pan Burmistrz Dzielnicy Bielany, radni dzielnicy Bielany pan Piotr Walas, pan Ryszard Zakrzewski, pan Andrzej Malina, przewodnicząca Rady Rodziców SP 187 pani Justyna Czyżewska, pani Iwona Krupińska, pan Piotr Śmiałkowski i wielu innych.

Wieczór udało się zorganizować dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 187 i Szkoły Podstawowej nr 293. Występowali znakomici uczniowe z obu szkół przy wspaniałym akopaniamencie zespołów muzycznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Ługowską i pana Wiesława Koczywąsa.

Czekamy na więcej i dziękujemy za obecność!

• 2b w Parku Trampolin

• Nowa galeria 2b w Parku Trampolin została dodana do albumu fotograficznego

W ramach nagrody za udział w akcji Rowerowy Maj klasa 2b na początku listopada udała się do wyczekiwanego parku trampolin. Po uśmiechach widać, że zabawa była bardzo udana! Gratulujemy raz jeszcze wygranej!

• Warsztaty z pierwszej pomocy

• 16 listopada  uczniowie klas IV-VI odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole.

• Wycieczka klasy 1a do Teatru Lalka

• Nowa galeria Wycieczka klasy 1a do Teatru Lalka została dodana do albumu fotograficznego

10 listopada klasa 1A wybrała się do Teatru Lalka na spektakl O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata. Po przedstawieniu mieliśmy okazje zwiedzić zza kulisy Teatru oraz zapoznać się z pracowniami lalkarza, choreografa, krawcowych. Niesamowite emocje!

• 11listopada Narodowe Święto Niepodległości

• Odzyskanie Niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach naszego narodu i należy je godnie celebrować. Warto, aby nasi uczniowie znali i rozumieli tę tradycję i symbolikę.

Podczas zajęć techniki przygotowaliśmy kotyliony, w tle z głośników dobiegały pieśni patriotyczne.

• „PAN STOP”

• Uczniowie klas 4 wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. Poznali przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, co w przyszłości zaowocuje zapewne zdobyciem przez uczniów karty rowerowej i umożliwi bezpieczne i świadome bycie uczestnikiem ruchu drogowego.

• Nocowanie w szkole klasy 1a

• Nowa galeria Nocowanie w szkole klasy 1a została dodana do albumu fotograficznego

„Ach, co to była za noc… pełna wrażeń i ekscytacji 😊

Co tam się działo?? Wspólna zabawa, podchody, pyszne jedzenie, kino i spanieeee…do samego rana.

Chcemy więcej takich nocy!

Klasa 1A

• Wyniki szkolnego etapu konkursu WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

• Kategoria I - oddział przedszkolny

1. Maciej P.2. Zofia M.

Kategoria II - klasy pierwsze

1. Jan C. 1B

2. Łucja K. 1A

3. Antoni S. 1A

Kategoria III - klasy drugie i trzecie

1. Ignacy P. 3A

2. Marta P. 2C

3. Krzysztof G. 3A

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w dzielnicowym etapie konkursu już za tydzień 14 listopada o godzinie 17.00. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Spotkanie z Rodzicami 7.11.2022r.

• SPOTKANIE Z RODZICAMI 7.11.2022r.

Oddział przygotowawczy SZAFRANEK 17.00 sala 16

I A D.KRAJEWSKA 15.30-17.30 sala 218