• Akcja Sprzątania Świata Polska

• 24.09.2021 14:23
            • Wolontariat przyłączył się do akcji Sprzątania Świata Polska!

„Clean Up The World” to międzynarodowa kampania proekologiczna, którą zna cały świat. Polega na zbiorowym i solidarnym sprzątaniu z odpadów wszelkich miejsc, które nie powstały z myślą o ich składowaniu. Akcja od samego początku skoncentrowana jest na podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa.

17 września br. wystartował już 28. finał Akcji Sprzątanie świata – Polska. Tegoroczna Akcja została opatrzona hasłem, które jest parafrazą kartezjuszowego cogito ergo sum (myślę więc jestem) i brzmi „Myślę, więc nie śmiecę”.

Czy poruszyliśmy serca i sumienia śmiecących? Wierzymy, że tak! Wierzymy, że dzięki Akcji Sprzątanie świata – Polska, koordynowanej w Polsce od 1994 roku przez Fundację Nasza Ziemia, możliwa jest zmiana codziennych nawyków.

Nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do 28  finału Akcji Sprzątanie świata!  Kilka zespołów klasowych przyłączyłączyło się do akcji sprzątania wokół szkoły, w pobliskich parkach, czy lasach. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci!

Mamy nadzieję, że tą symboliczną pracą wpłyniemy choć odrobinę na poprawę naszej przyszłości.

• 24.09.2021 14:18
            • Wolontariat Szkolny włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.
              15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole wszyscy uczniowie od samego rana cieszyli  się tym dniem! W wielu klasach odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w kropki, a całą naszą szkołę opanowały w różnych kolorach i wielkościach kropki. Dzieci kolorowały kolorowanki, malowały, rysowały i rozwiązywały różne zadania związane z kropkami.
              To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!
            • Zbiórka przyborów szkolnych

• 24.09.2021 14:19

• Zbiórka przyborów szkolnych

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji-,, Tornister pełen nadziei".
              Jest to zbiórka przyborów szkolnych tj. flamastry, zeszyty, długopisy itp. na rzecz Ogniska Bielany, które mieści się przy ul. Broniewskiego 56a.
              Zbiórka Potrwa do końca października.
              Przybory prosimy zanosić do s. 22 lub do s.117.

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji!
              Wolontariat szkolny
            • Zbiórka naklejek na Swojaki z Biedronki

• 24.09.2021 14:07

Zbieramy naklejki na Swojaki z Biedronki!

Naklejki zostaną wymienione, a pluszaki zostaną przekazane pacjentom Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz w przypadku dużej zbiórki do innych szpitali.
              Zbiórka trwa do 30.11.2021r.

Miejsce zbiórki to sala 117 w naszej Szkole :)