• Drodzy Uczniowie!

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się dn. 24 czerwca wg harmonogramu:

klasy I-VII godz. 9.00 - boisko szkolne lub sale lekcyjne (w przypadku deszczu)

klasy VIII godz. 11.00 - sala gimnastyczna

• Projekt Ja młody obywatel - Wesprzyj dzieciaki - dokarm zwierzaki

• Nowa galeria Projekt Ja młody obywatel - "Wesprzyj dzieciaki - dokarm zwierzaki" została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 4b zaangażowali się w projekt obywatelski "Ja młody obywatel". W ramach projektu na terenie naszej szkoły został zorganizowany kiermasz charytatywny za tytyułoway "Wesprzyj dzieciaki - dokram zwierzaki".

W kiermasz zaangażowała się prawie cała szkoła. Dzieciaki wraz z rodzicami na rzecz kiermaszu przygotowali mnóstwo ciast, babeczek, a także książek i zabawki, które były sprzedawane przez klasę 4b.

Dzieciaki za zdobyte środki zakupili w sklepie zoologicznym bardzo dobrą karmę dla psiaków i kotów, a także szelki, miski spowalniające jedzenie, specjalistyczne legowiska i inne artykuły.

Z pomocą rodziców wszystkie rzeczy zostały zawiezione i oddane na rzecz schroniska na Paluchu. Otrzymaliśmy od schroniska piękne podziękowania.

W imieniu klasy 4B i wychowawczyni p. Pauliny dziękuję serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym i okazującym bezinteresowną pomoc!

• 3 ETAP Turnieju Klas

• Nowa galeria 3 ETAP Turnieju Klas została dodana do albumu fotograficznego

Za nami trzeci etap Turnieju klas. Etap ten polegał na quzie z wiedzy ogólnej. Trzeba było mieć naprawdę bardzo dużą wiedze, a pytania czasami były bardzo trudne. Uczniowie jednak świetnie sobie z nimi poradzili.

Teraz wszyscy czekamy z niecierpliwością na ostateczne wyniki turnieju :)

• Konkurs czytelniczy: "ZNAM PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN"

• Dnia 9 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za konkurs czytelniczy

,,ZNAM PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN ‘’

I miejsce - SP 209

Malwina R.

Katarzyna W.

II miejsce - SP 77

Joanna Ż.

Matylda B.

III miejsce - SP 289

Julia D.

Maria S.

Wyróżnienie – SP 187

Aniela O. kl. 3b

Barbara B. kl. 3c

Organizatorki konkursu

Anna Jabłonowska

Lidia Romańska

• Bohema House kl. 4c

• W dniu 9 czerwca klasa 4c pod opieką organizatora wycieczki p. Klaudii Byczkowskiej była na pokazie nowego cyrku w Polsce Bohema House pt. ,,Plastikowy cyrk dr Dolittle. Jest to cyrko - teatr czyli połączenie pokazów akrobatycznych, aktorskich i wokalnych dla dzieci i dorosłych pełne wrażeń i silnych emocji. Każda chwila ich występu zaskakuje, uczy i zadziwia. Pokaz jest stosunkowo krótki 1- godzinny, ale pełen wrażeń. więcej>>>

• Nasz projekt eTwinning 2022 - zwycięstwo w kategorii edukacji włączającej dla pani Ewy Lisiowskiej

• Pani Ewa Lisiowska wraz z panem dyrektorem Jackiem Gałkiewiczem 6 czerwca 2022r. uczestniczyli w gali rozdania nagród w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2022".

Pani Ewa Lisiowska została zwycięzcą w kategorii edukacja włączająca "MonStars". W projekcie uczestniczyła obecna klasa 4c. Partnerami w projekcie były szkoły z Turcji, Serbii, Szwecji, Włoch i Litwy. Dzięki pomocy ze strony rodziców, projekt był realizowany również podczas nauki zdalnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• .

• Pożegnanie

• „Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód.Ale pamiętajmy o tych , którzy odchodzą- ta pamięć czyni ich nieśmiertelnymi.”

Ze smutkiem i głębokim żalem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, wieloletniej nauczycielki języka polskiego , wicedyrektora szkoły w latach 1982-1987,

Pani Anny Baranowskiej.

Zarówno pracownicy naszej szkoły, jak i liczne roczniki absolwentów pamiętają Ją jako znakomitego nauczyciela, osobę pełną energii, optymizmu i życzliwości. Jej wyjątkowe poczucie humoru i uśmiech  powodowały, że  chciało się z Nią przebywać,  rozmawiać, „ładować baterie” Jej radością życia.

Pożegnamy Panią Anię w dniu 6 czerwca o godzinie 14.00 na Wojskowych Powązkach pełni zadumy nad nieuchronnością przemijania, ale i dobrych , ciepłych wspomnień z Nią związanych.

Społeczność szkolna

Szkoły Podstawowej nr 187

• Wycieczka klasy 1p

• Z okazji Dnia Dziecka klasa 1p ze swoją wychowawczynią gościła dziś w MEDIATECE. Dzieci obejrzały film ,,Alwin i wiewiórki 3" w wersji ukraińskiej. Wszystkim film bardzo się podobał. Widać bylo radość na twarzach uczniów. Po projekcji wykonano wspólne, pamiatkowe zdjęcie.

• Karta Rowerowa 2022

• Nowa galeria Karta Rowerowa 2022 została dodana do albumu fotograficznego

31 maja klasy 4-te dzielnie zdawały praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Łatwo wcale nie było, ale wszyscy dzielnie sobie poradzili. Serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg rowerowych!

Dopisała również pogoda. Pojawił się nawet miły akcent w postaci dopingu dla koleżanki :)