• NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU PIŁKA NOŻNA  / SZERMIERKA na rok szkolny 2023/2024 - klasa IV

• Szkoła Podstawowa nr 187  ogłasza nabór uzupełniający do IV klasy sportowej o profilu: piłka nożna /szermierka

TESTY SPRAWNOSCIOWE w dniu 8 maja zostają odwołane ze względu na brak zgłoszeń.

Każdy z uczestników musi posiadać aktualne badania lekarskie o braku przeciwskazań do odbycia testów.

Zapewniamy:

- wykwalifikowaną kadrę nauczycielską i trenerską

- wysoki standard nauczania piłki nożnej lub szermierki

- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych

- bardzo dobrą bazę sportową: boisko ze sztuczną trawą/ balon  oraz salę gimnastyczną

- obozy sportowe letnie i zimowe

ZGŁOSZENIA i PYTANIA:

Zapisy przyjmowane są do piątku 5 maja 2023  w Sekretariacie SP 187 w Warszawie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych: Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie (edupage.org)

• Zajęcia w klasie 2c

• Nowa galeria Zajęcia w klasie 2c została dodana do albumu fotograficznego

W 2c była mama Krzysia, która jest biologiem. Opowiedziała dzieciom o wirusach, krwi i jej funkacjach, a także o układzie pokarmowym. Dzieci zrobiły swojego wirusa. Dzieci zrobiły doświadczenia z grupami krwi- kto może zostać dawcą.

• AKCJA STOP PRZEMOCY- akcja w klasie 2c

• Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w naszej klasie (2c) przeprowadziliśmy akcję Stop Przemocy w Naszej Szkole. Przeczytaliśmy i omówiliśmy na zajęciach lekturę pt.: Słup soli (Elżbiety Zubrzyckiej), przedyskutowaliśmy różne formy przemocy i sposoby reagowania na nie, a także porozmawialiśmy o doświadczeniach dzieci w tym temacie. Okazało się, że każdy kiedyś był zarówno ofiarą, jak i sprawcą przemocy. Wniosków mieliśmy wiele. Równie wiele pojawiło się refleksji na temat tego, co możemy zrobić, by zmienić coś na lepsze w naszej klasie, szkole i otoczeniu. Już mnie to nie dziwi, ale nadal ogromnie cieszy, że 2c ma wspaniałe pomysły :) Uczniowie postanowili wykonać plakaty, które uwrażliwią innych w tym temacie i  dadzą podpowiedź, co można zrobić w przypadku doświadczenia przemocy lub dręczenia. Praca w grupach wiele nas nauczyła, a plakaty zawisną jutro na korytarzu.

Czy to wszystko? Nie – nie wszystko! :) Zainspirowani wierszami M. Strzałkowskiej, uczniowie postanowili zaprezentować scenki aktorskie, które zwiększa zasięg i możliwości przekazu tego, co 2 c chce powiedzieć: nie zgadzamy się na przemoc i dręczenie, nauczymy wszystkich rozwiązywać problemy mądrą głową, a nie silnymi pięściami, czy ostrym słowem. Dzieci dostały ksero tekstów i czas. Resztę pracy wykonali sami: podzielili się na grupy, przydzielili sobie role, zorganizowali scenografię, przeprowadzali próby i naradzali się, jak jeszcze ulepszyć swoja scenkę…a co najważniejsze – bardzo się wspierali, jeśli ktoś miał problem z tekstem, interpretacją czy odwagą sceniczną. Mamy nadzieję, że dobre efekty przyjdą na tyle szybko, że już nikt nie pczuje się bezradny w trudnej sytuacji, a dręczyciele znikną jak wszystkie złe sny.

• Charytatywny kiermasz świąteczny

• Nowa galeria Charytatywny kiermasz świąteczny została dodana do albumu fotograficznego

Trwa kiermasz wielkanocny na rzecz chorego Nikosia i Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Można nabyć ciasta, babeczki, stroiki świąteczne, torby ręcznie malowane przez dzieci, świeczniki, zajączki, zakładki, mydełka glicerynowe.