• TESTY - PRÓBY SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ na rok szkolny 2023/2024 do IV klasy sportowejo profilu PIŁKA NOŻNA / SZERMIERKA

• TESTY - PRÓBY SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ na rok szkolny 2023/2024 do IV klasy sportowejo profilu PIŁKA NOŻNA / SZERMIERKA

Poniedziałek 3 kwietnia 2023Miejsce:  boisko pod Balonem - Szkoła Podstawowa nr 187

Szatnia: dla uczniów przy Sali gimnastycznej

Uczniowie przystępujący do testów z piłki nożnej: strój sportowy/dres, obuwie sportowy/piłkarskie - halówki lub turfy, butelka wody niegazowanej

PIŁKA NOŻNA - HARMONOGRAM PRZEBIEGU TESTÓW:

17:00-17:10 rejestracja kandydatów i omówienie z kandydatami testów i zasad ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa

17:10-17:30 - Testy ogólne nr 1 i nr 2

17:30-17:40 - przerwa wypoczynkowa

17:40-18:10 - Testy specjalne nr 3 i 4

18:10 - Zakończenie testów.

SZERMIERKA - HARMONOGRAM PRZEBIEGU TESTÓW:

18:00 - rejestracja kandydatów i omówienie z kandydatami testów i zasad ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa

18:10-19:00 testy sprawności ogólnej i specjalnej

19:00 - Zakończenie testów.

• Przygotowania do kiermaszu charytatywnego

• W dniu dzisiejszym podczas lekcji techniki w klasach piątych i szóstych uczniowie wykonywali wielkanocne girlandy. Do wykonania potrzebowali metalowy wieszak, sznurek, jajeczka wielaknocne, piórka. Powstały piękne kolorowe wytwory, które będzie można zakupić podczas charytatywnego kiermaszu wielkanocnego.

Dziękuję za zaangażowanie.

Nauczyciel techniki

• Dzień Świętego Patryka

• Dnia 17 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole irlandzkie święto Dzień Świętego Patryka. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję dowiedzieć się kim był św. Patryk, oglądali filmiki z historyjkami o jego życiu. Poznali również tradycje irlandzkie oraz jak obchodzony jest ten dzień na całym świecie. Więcej infomracji tutaj.

• II śniadanie Bystrzaka na lekcji techniki

• Podczas zajęć techniki uczniowie klas piątych  mieli za zadanie przygotować zdrowe II śniadanie. W menu znalazły się wykonywali  kanapki pełne witamin, naleśniki, jogurty naturalne z dodatkiem owoców, kulki daktylowe i wiele innych pełnowartościowych posiłków . Wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą wcześniej na lekcjach – o tym, jak się zdrowo odżywiać, jak przygotować posiłek, jak bezpiecznie posługiwać się przyborami kuchennymi.

• Debata "Reaguję- nie kabluję"

• 1.03.2023r. w naszej szkole odbyła się debata "Reaguję - nie kabluję" z projektu Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Debata przeznaczona była dla klas 7, 8 i miała na celu przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole.

• Wizyta 2b w Akademii Pedagogiki Specjalnej

• Nowa galeria Wizyta 2b w Akademii Pedagogiki Specjalnej została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy IIb na zaproszenie mamy naszej uczennicy odwiedzili najstarszą uczelnię pedagogiczną w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się co jest uczelnia, dziekanat, aula, kim jest rektor i Maria Grzegorzewska. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak nauczyciel akademicki. Dodatkową atrakcją były zajęcia ze studentami oraz super gadżety z APS.