• NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU PIŁKA NOŻNA  / SZERMIERKA na rok szkolny 2023/2024 - klasa IV

• Szkoła Podstawowa nr 187  ogłasza nabór uzupełniający do IV klasy sportowej o profilu: piłka nożna /szermierka

TESTY SPRAWNOSCIOWE w dniu 8 maja zostają odwołane ze względu na brak zgłoszeń.

Każdy z uczestników musi posiadać aktualne badania lekarskie o braku przeciwskazań do odbycia testów.

Zapewniamy:

- wykwalifikowaną kadrę nauczycielską i trenerską

- wysoki standard nauczania piłki nożnej lub szermierki

- szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych

- bardzo dobrą bazę sportową: boisko ze sztuczną trawą/ balon  oraz salę gimnastyczną

- obozy sportowe letnie i zimowe

ZGŁOSZENIA i PYTANIA:

Zapisy przyjmowane są do piątku 5 maja 2023  w Sekretariacie SP 187 w Warszawie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych: Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie (edupage.org)

• Zajęcia w klasie 2c

• Nowa galeria Zajęcia w klasie 2c została dodana do albumu fotograficznego

W 2c była mama Krzysia, która jest biologiem. Opowiedziała dzieciom o wirusach, krwi i jej funkacjach, a także o układzie pokarmowym. Dzieci zrobiły swojego wirusa. Dzieci zrobiły doświadczenia z grupami krwi- kto może zostać dawcą.

• AKCJA STOP PRZEMOCY- akcja w klasie 2c

• Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w naszej klasie (2c) przeprowadziliśmy akcję Stop Przemocy w Naszej Szkole. Przeczytaliśmy i omówiliśmy na zajęciach lekturę pt.: Słup soli (Elżbiety Zubrzyckiej), przedyskutowaliśmy różne formy przemocy i sposoby reagowania na nie, a także porozmawialiśmy o doświadczeniach dzieci w tym temacie. Okazało się, że każdy kiedyś był zarówno ofiarą, jak i sprawcą przemocy. Wniosków mieliśmy wiele. Równie wiele pojawiło się refleksji na temat tego, co możemy zrobić, by zmienić coś na lepsze w naszej klasie, szkole i otoczeniu. Już mnie to nie dziwi, ale nadal ogromnie cieszy, że 2c ma wspaniałe pomysły :) Uczniowie postanowili wykonać plakaty, które uwrażliwią innych w tym temacie i  dadzą podpowiedź, co można zrobić w przypadku doświadczenia przemocy lub dręczenia. Praca w grupach wiele nas nauczyła, a plakaty zawisną jutro na korytarzu.

Czy to wszystko? Nie – nie wszystko! :) Zainspirowani wierszami M. Strzałkowskiej, uczniowie postanowili zaprezentować scenki aktorskie, które zwiększa zasięg i możliwości przekazu tego, co 2 c chce powiedzieć: nie zgadzamy się na przemoc i dręczenie, nauczymy wszystkich rozwiązywać problemy mądrą głową, a nie silnymi pięściami, czy ostrym słowem. Dzieci dostały ksero tekstów i czas. Resztę pracy wykonali sami: podzielili się na grupy, przydzielili sobie role, zorganizowali scenografię, przeprowadzali próby i naradzali się, jak jeszcze ulepszyć swoja scenkę…a co najważniejsze – bardzo się wspierali, jeśli ktoś miał problem z tekstem, interpretacją czy odwagą sceniczną. Mamy nadzieję, że dobre efekty przyjdą na tyle szybko, że już nikt nie pczuje się bezradny w trudnej sytuacji, a dręczyciele znikną jak wszystkie złe sny.

• Charytatywny kiermasz świąteczny

• Nowa galeria Charytatywny kiermasz świąteczny została dodana do albumu fotograficznego

Trwa kiermasz wielkanocny na rzecz chorego Nikosia i Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Można nabyć ciasta, babeczki, stroiki świąteczne, torby ręcznie malowane przez dzieci, świeczniki, zajączki, zakładki, mydełka glicerynowe.

• TESTY - PRÓBY SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ na rok szkolny 2023/2024 do IV klasy sportowejo profilu PIŁKA NOŻNA / SZERMIERKA

• TESTY - PRÓBY SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ na rok szkolny 2023/2024 do IV klasy sportowejo profilu PIŁKA NOŻNA / SZERMIERKA

Poniedziałek 3 kwietnia 2023Miejsce:  boisko pod Balonem - Szkoła Podstawowa nr 187

Szatnia: dla uczniów przy Sali gimnastycznej

Uczniowie przystępujący do testów z piłki nożnej: strój sportowy/dres, obuwie sportowy/piłkarskie - halówki lub turfy, butelka wody niegazowanej

PIŁKA NOŻNA - HARMONOGRAM PRZEBIEGU TESTÓW:

17:00-17:10 rejestracja kandydatów i omówienie z kandydatami testów i zasad ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa

17:10-17:30 - Testy ogólne nr 1 i nr 2

17:30-17:40 - przerwa wypoczynkowa

17:40-18:10 - Testy specjalne nr 3 i 4

18:10 - Zakończenie testów.

SZERMIERKA - HARMONOGRAM PRZEBIEGU TESTÓW:

18:00 - rejestracja kandydatów i omówienie z kandydatami testów i zasad ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa

18:10-19:00 testy sprawności ogólnej i specjalnej

19:00 - Zakończenie testów.

• Przygotowania do kiermaszu charytatywnego

• W dniu dzisiejszym podczas lekcji techniki w klasach piątych i szóstych uczniowie wykonywali wielkanocne girlandy. Do wykonania potrzebowali metalowy wieszak, sznurek, jajeczka wielaknocne, piórka. Powstały piękne kolorowe wytwory, które będzie można zakupić podczas charytatywnego kiermaszu wielkanocnego.

Dziękuję za zaangażowanie.

Nauczyciel techniki

• Dzień Świętego Patryka

• Dnia 17 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole irlandzkie święto Dzień Świętego Patryka. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję dowiedzieć się kim był św. Patryk, oglądali filmiki z historyjkami o jego życiu. Poznali również tradycje irlandzkie oraz jak obchodzony jest ten dzień na całym świecie. Więcej infomracji tutaj.